Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Modern Warfare 3 beta, PlayStation ayrıcalığına rağmen zaten hilecilerin saldırısına uğradı

Modern Warfare 3 beta, PlayStation ayrıcalığına rağmen zaten hilecilerin saldırısına uğradı

yayınlanan: 2023-10-08T19:30:20

Güncellenmiş: 2023-10-08T19:30:34

Sadece birkaç saat sonra Modern Warfare 3 PS4 açık betası hilecilerle doldu.

Modern Warfare 3, PlayStation oyuncularına özel açık beta sürecinin ortasında. Demo pek çok konuyu kapsıyor ve hayranlara popüler Call of Duty serisinde bundan sonra ne olacağını gösteriyor.

Betada artırılmış Savaş Öfkesi gibi pek çok yeni özellik var. Tam tersine, geri dönen pek çok özellik ve harita geri dönüyor ve MW3’ün umut verici görünmesini sağlıyor.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Ancak eğlenceli olmayan bir özellik var ki o da hile yapanlar. En son oyuncu dalgası betaya dahil oldu ve birçok kişinin deneyimini bozdu.

Hileciler Modern Warfare 3 açık betası ile mücadele ediyor

MW3 betasının ilk hafta sonu, Modern Warfare 3’ün ön siparişini veren oyuncular için 6 Ekim’de başladı ve 8 Ekim’de ön sipariş vermeyen oyunculara açıldı. Bu ilk beta yalnızca PlayStation oyuncularına açık ve bu da bilgisayar korsanlarının zaten bir sorun olduğunu daha da kafa karıştırıcı hale getiriyor.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Ön sipariş vermeyen oyunculara kapılar açıldıktan saatler sonra, Pimler Başkalarının deneyimini mahveden hileciler ortaya çıktı. Jailbreak’li konsollara sahip PS4 oyuncuları baş şüpheliler.

Oyuncular bu bariz hile hakkında yorum yapmakta gecikmediler; en çok yapılan yorumlar PC oyuncularının hile konusunda kötü itibarını yansıtıyordu.

“COD oyuncuları hile yapmakla PC’deki çapraz oyunu suçladı. PS, sorun başından beri buydu” Bir Twitter kullanıcısı yanıt verdi.

Başka bir oyuncu Yorum PlayStation oyuncularını savunmak için “Warzone ve dereceli oyuna hayır, bu sadece PC oyuncuları için, ilk kez PS4’ün bir şey yaptığını görüyorum.”

En çok hile yapan platform hangisi olursa olsun, Call of Duty’de hile yapmak bir süredir sorun olmaya devam ediyor. Activision, bu duruma karşı koymak amacıyla geçen yıl kendi hile karşıtı yazılımı Ricochet’i piyasaya sürdü.

Ancak görünen o ki sistem yukarıda gördüğümüz gibi mükemmel değil. Bilgisayar korsanları son birkaç yıldır COD geliştiricileri için can sıkıcı bir sorun haline geldi ve öyle görünüyor ki bu sapıklar yakın zamanda durmayacak. Bunu yapmak için denetleyiciyi değiştirmeleri gerekse bile.

Makale reklamdan sonra devam ediyor