Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Monk ve Kings neden serbest oyuncu döneminden önce yeni bir anlaşmayı hemen kabul etti?

Monk ve Kings neden serbest oyuncu döneminden önce yeni bir anlaşmayı hemen kabul etti?

Anthony Slater, Sam Amick ve Mark Beaulieu tarafından yazılmıştır.

Malik Monk Sacramento’da kalacak. Lig kaynakları, yüksek puanlı rezervin, son sezonda bir oyuncu opsiyonu ile teşvik edilmesiyle birlikte, Kings’in kendisine sunabileceği izin verilen maksimum sözleşme olan 78 milyon dolar değerinde yeni bir dört yıllık sözleşme imzalamasının beklendiğini doğruladı.

Aşağıda yeni anlaşmasının yıllık dolar tutarları var.

  • 2024-25- 17,4 milyon dolar
  • 2025-26- 18,8 milyon dolar
  • 2026-27- 20,2 milyon dolar
  • 2027-28- 21,6 milyon dolar (oyuncu seçeneği)

Monk, Sacramento’nun yedek kulübesinde çıktığı 72 karşılaşmada maç başına 15,4 sayı ortalamasıyla kariyer rekorunu kırdıktan sonra 2024 Yılın Altıncı Adamı ödülünün ikincisi oldu. Onun yedek kulübesindeki enerjisi, 46-36 kazanıp Play-In Şampiyonasına düşen Kings için çok önemliydi.

Monk ayrıca 2023-24’te distribütör olarak da gelişti, maç başına ortalama 5,1 asist yaptı ve sürüş başına asist sıralamasında lig liderleri arasında yer aldı.

2017’de Charlotte tarafından draft edilen ve 2021-22’de Los Angeles Lakers’ta bir yıl geçiren Monk, 2022’de yeni bir başlangıca ihtiyaç duyarak Sacramento’ya geldi ve yedek kulübesinde hemen başarıyı yakaladı. 2022-2023 sezonunu Yılın Altıncı Adamı oylamasında beşinci, En Çok Gelişme Gösteren Oyuncu oylamasında ise 11. sırada tamamladı.

Sacramento, Monk’la 2022’de iki yıllık, 19,4 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı ve bu sözleşmeyi hızla geride bıraktı.

Kings’in 2023’teki uzun play-off kuraklığını atlatmasına yardımcı olan Monk’un 2024’teki sezonu, sağ MCL’nin burkulması nedeniyle takımın Ön Turnuva maçları da dahil olmak üzere sezonun son ayını kaçırdığı için kötü sona erdi.

Sezon sonrasında büyük bir maaş günü olasılığı sorulduğunda Monk, “Çok parayla başka bir yere gidebilir ve durumum daha kötü olabilir” dedi. “Yani asla bilemezsiniz. İşini yapacak harika bir menajerim var. İşimin bittiğini düşünüyorum, bu yıl yapmam gerekeni yaptım. Sanırım her şey yolunda gidecek.”

READ  Derek Watt yedi sezonun ardından NFL'den emekli oluyor

Duygularını kontrol altında tutmasına ve geleceği hakkında kararsız görünmesine rağmen, gelecek sezon Kings formasını giymek isteyip istemediği sorulduğunda doğrudan yanıt verdi.

“Elbette,” dedi keşiş pek tereddüt etmeden.

Bu neden bu kadar çabuk oldu?

Yeni CBA kuralları, Krallar ve Keşişlerin finallerin ertesi günü müzakerelere başlamasına izin verdi. O. tamamen Sacramento’nun basit bir sunumuydu. Bazı mali kısıtlamalar nedeniyle yalnızca en fazla dört yıl ve 78 milyon dolar teklif edebildiler. Geçen sezon bunu bir oyuncu seçeneğiyle teşvik ettiler ve Monk’un kariyer gidişatı yükselişe devam ederse serbest oyuncuya biraz erken dönmesine olanak sağladılar.

Krallar bu maksimum teklifi masaya koydu ve keşiş – onun tarafı bunu yaptı Açıkça Serbest oyuncu ortamını inceledi ve bunun onu, başarılı olduğu ve kalmak istediği yer olan Kings’e geri döndürmek için yeterli olduğuna karar verdi. -Anthony Slater, kıdemli NBA yazarı

Bu krallar için ne anlama geliyor?

Ligin en üretken yedek oyuncularından birini en iyi formda (26) geri getiriyorlar ve kadrolarının çekirdek dört üyesini bir arada tutuyorlar: De’Aaron Fox, Domantas Sabonis, Keegan Murray ve Monk. İki sezon önceki play-off’larda oldukça etkileyiciydi. Sezonun son bölümünü MCL burkulmasıyla kaçırmamış olsaydı, bu onları Nisan ayındaki play-off’lara geri döndürmek için yeterli olabilirdi. Kings, önümüzdeki haftanın draftında 13. sırada yer alacak ve genel menajer Monte McNair, kadroyu yükseltmeleri halinde onu takasta kullanmakla ilgilendiğini ifade etti. — Slater

Bu, serbest temsilci pazarı için ne anlama geliyor??

O. Bu, bir oyuncu menajerinin yanına koştuğunda gelen diğer serbest oyuncular için her zaman faydalıdır. kral Ekip sürecin başında. Bu, daha fazla alan ve potansiyel iniş alanlarının kullanılabilir olmasını sağlar. Monk Orlando’ya, Detroit’e, San Antonio’ya ya da başka bir yere gitmedi, buranın tadını çıkardı.

READ  Yankees'te yağmur ALDS rotasyon planlarını nasıl değiştirecek?

Yani bu, krallığındaki Klay Thompson gibi benzer oyuncular için potansiyel iniş noktalarını açık bırakıyor. D’Angelo Russell ve James Harden. — Slater

Gerekli okuma

(Fotoğraf: Justin Ford/Getty Images)