Şubat 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Mortgage oranları ve konut fiyatları artmaya devam ettikçe, ev zararları rekor seviyeye ulaştı

Mortgage oranları ve konut fiyatları artmaya devam ettikçe, ev zararları rekor seviyeye ulaştı

Ev sayısı rekor oldu piyasadan kaldırıldı Son haftalarda, alıcılar ve satıcılar artan faiz oranları ve yükselen enflasyonun ortasında geri çekilmeye devam ederken, artan korkularla birleşti. durgunluk.

Redfin’in son verilerine göre, 20 Kasım’da sona eren 12 haftalık dönemde ABD’deki satılık evlerin %2’si her hafta piyasadan çekilirken, bir yılın aynı döneminde silinen evlerin %1,6’sı emlak komisyonculuğuna göre.

Emlak komisyoncularına göre, çoğu durumda satıcılar istedikleri fiyata teklif alamıyorlar ve bazen hiç teklif almıyorlar, bu da onları piyasadan uzaklaştırıyor.

Artış nedeniyle talepte önemli bir düşüş yaşandı. ipotek oranları ve ev fiyatları, Redfin bildirdi.

Mortgage oranları geçen aydan bu yana biraz düşerken, Aylık ipotek ödemeleri Hala bir yıl öncesine göre çok daha yüksek.

Enflasyon ve faiz oranları arttıkça satılık konutların bir işareti 27 Ekim 2022’de Washington, DC’de görülüyor. (Getty Images/Getty Images aracılığıyla Brendan Smialowski/AFP)

Konut Ajansı raporları, mali tamponun piyasanın geri dönüşüne hazırlandığını kaydediyor

Perşembe günü, ipotek alıcısı Freddie Mac, 30 yıllık ortalama faiz oranının Geçen haftaki %6,58’den yaklaşık %6,49’a düştü. Bir yıl önce, 30 yıllık ortalama oran %3,11 idi.

Redvine, Florida’dan Heather Crowe, “Bazı satıcılar artık bir konut piyasası çılgınlığı içinde olmadığımızı fark etmekte zorlanıyorlar – yüksek bir fiyat alma fırsatını kaçırdıklarını kabullenmeleri onlar için zor,” dedi. merkezli emlakçı. .

Satıcılar farkına varana kadar evlerini fiyatlandırma Cruay, mülklerinin çok uzun bir süredir piyasada çok yüksek olduğunu da sözlerine ekledi.

Redfin tarafından takip edilen metropoller arasında, 12 haftalık bir süre içinde listeden çıkarılan %3,6 ile Sacramento, California en yüksek listelenme payına sahip oldu. Aracı kuruma göre bu, geçen yıla göre %1,6’lık bir artış.

kurdele koruma başka onlar değişir değiştirmek %
RDFN Redfin Şirketi. 5.62 +0.11 +2.00%

New York Fed: Amerikalılar gelecekte daha yüksek enflasyon görüyor

Ancak, Austin, Teksas. Seattle, Vaşington Anka kuşu, Arizona; Denver, Colorado da önemli miktarda aktif kadronun piyasadan çıktığını gördü.

Hareket halindeyken buraya tıklayarak FOX eylemini gerçekleştirin

Bahsedilen beş pazarın popülaritesi sırasında artmasına rağmen Koronavirüs pandemisi Redfin’e göre, uzaktan çalışanlarla ev fiyatları fırladı ve şimdi “bu kadar çok alıcının fiyatlarıyla, ülkedeki en hızlı soğuyan pazarlar arasında”.

Örneğin, Sacramento’da, Ekim ayında ev fiyatlarında yıllık %0 artış oldu. Redfin’e göre geçen baharda bu oran %29,3’e kadar çıktı.