Şubat 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hisse senedi vadeli işlemleri, yatırımcıların beklenenden daha güçlü bir istihdam raporu beklemesiyle düştü

Hisse senedi vadeli işlemleri, yatırımcıların beklenenden daha güçlü bir istihdam raporu beklemesiyle düştü

ABD hisse senedi vadeli işlemleri Cuma sabahı Çalışma Bakanlığı’nın ardından düştü Kasım ayı istihdam raporu Bordrolar 263.000 ile beklenenin üzerinde büyüme gösterirken, işsizlik %3.7’de sabit kaldı. Bloomberg 200.000 yazdırmayı bekleyin Bir ay için.

S&P 500 endeksine bağlı vadeli işlem sözleşmeleri (^ Vaaz ve Savaş için Selefi Grup(%1,4 düşüş, Dow Jones Endüstriyel Ortalama vadeli işlem sözleşmeleri düşerken)^ DJI) %1,1 veya yaklaşık 370 puan. Nasdaq Technology Heavy Composite Sözleşmeleri (^ ix) %2,2 düştü.

Cuma günkü erken alım satım hamleleri, hisse senedi piyasaları için iyimser bir haftanın ardından geldi, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın faiz oranı artış hızında yavaşlama sinyali vermesi ve Çin’in virüs kontrol kısıtlamaları üzerindeki kargaşanın ardından bazı COVID kilitlenmelerini gevşetmesi ile yükseldi.

Hisse senetleri, Aralık ayının ilk günü olan Perşembe günü ana ortalamalar karşısında karışık bir kapanışla bu ay zayıf bir başlangıç ​​yaptı. Ancak, göre The Carson Group’tan Ryan DietrickS&P 500’ün Aralık ayından daha fazla kazanma olasılığı yok: Ayın kıyaslama endeksi 1950’den bu yana %75 arttı.

Hazine Bakanı Janet Yellen, bu hafta başlarında New York’ta düzenlediği bir konferansta, istihdam raporunun, politika yapıcıların fiyat istikrarını yeniden sağlamak için harekete geçerken parasal kararları belirlerken izledikleri en önemli veri noktası – enflasyon verilerine ek olarak – olduğunu söyledi.

DataTrek’ten Nicholas Colas Cuma günü bir e-posta bülteninde, “ABD iş piyasası, geçici olarak azalma işaretleri göstermeye başlıyor, ancak yalnızca marjlarda, bu nedenle yarının iş raporu, izlenmesi gereken önemli bir veri noktası olacak” dedi. “Uzun süreli işsizlik sorunu, Büyük Durgunluk’tan sonra can sıkıcı bir sorundu ve işsizlik artmaya başladığında bunu izleyeceğiz.”

WASHINGTON, DC – 30 KASIM: ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, Washington DC’deki Brookings Enstitüsünde konuşuyor. (Fotoğraf: Drew Angerer/Getty Images)

Aşırı istihdam yaratmanın etkisiyle işgücü piyasasındaki sıkılaşmayı sınırlamak için harekete geçen merkez bankacıları, ücretler üzerinde yukarı yönlü baskı oluşturdu ve fiyatların yükselmesine katkıda bulundu. Ancak birçok kişi, yetkilileri faiz artışlarını zorlamaya teşvik eden işgücü piyasası ivmesinin onları geride bırakmalarına ve ABD ekonomisini durgunluğa göndermesine neden olacağından endişe ediyor.

READ  Wall Street'in önemli enflasyon verilerine bakması nedeniyle hisse senedi vadeli işlemleri yükseliyor

İş sayıları şimdiye kadar ABD istihdam tablosundaki direnci yansıtırken, ekonomistler yüksek faiz oranlarının etkisi geciktikçe iş büyümesinin daha düşük bir eğilimde olmasını bekliyorlar. Bank of America, 2023’te işsizlik oranının %5,5’e, Morgan Stanley’in %4,3’e ve Goldman Sachs’ın yarım puan daha yüksek olarak %4,2’ye ulaşmasını bekliyor.

Alexandra Semenova, Yahoo Finance’te muhabirdir. Onu Twitter’da takip et @çalışan

En son Yahoo Finance hisse senetleri için buraya tıklayın

Hisse senetlerini harekete geçiren olaylar da dahil olmak üzere en son borsa haberleri ve derinlemesine analiz için buraya tıklayın

Yahoo Finance’ten en son finans ve iş haberlerini okuyun

için Yahoo Finans uygulamasını indirin elma veya android

Twitter’da Yahoo Finance’i takip edin twitterVe FacebookVe instagramVe FlipboardVe LinkedinVe Youtube