Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Motorsport Games, IndyCar oyununun geliştirilmesini askıya aldı

Motorsport Games, IndyCar oyununun geliştirilmesini askıya aldı

Penske Entertainment’ın kuşatılmış video oyunu satıcısıyla vermek istemediği bir karar Salı günü, Motorsport Games’in “düşük performans gösteren veya başarıya ulaşması muhtemel olmayan projeleri kaldırırken aynı zamanda işletme giderlerini azaltmak için daha önce planlanan INDYCAR oyun geliştirmesinin askıya alındığını” duyurmasıyla verildi. “Gelir.”

Bu haber, şirketin üçüncü çeyrek kazanç tahminini gerçekleştirdiği gün geldi ve bu da daha fazla kötü haber getirdi Milyonlarca dolarlık kayıp doğrulandı. 2021’de NTT IndyCar Serisi ile işbirliği içinde duyurulan ve 2023’te piyasaya sürülmesinden önce duyurulan IndyCar video oyununa ilişkin çalışmaların durdurulması, “ek maliyet tasarrufu tedbirlerinin ve Avustralya geliştirme stüdyomuzun yakın zamanda kapatılmasının” bir parçası olarak geliyor. küresel çalışan sayısında buna karşılık gelen azalmalarla.” . “.

IndyCar ile ilişkinin ilk aşamalarında cesaret verici sonuçlar vermesine rağmen, Motorsport Games’in devam eden mali sorunlarının oyunun çıkışını 2024’e ertelemesiyle oyunun tamamlanıp piyasaya sürülmesi ihtimali yılın başlarında darbe aldı.

Penske Entertainment yaptığı açıklamada, “Motorsport Games ile oyunumuzun geliştirilmesinde önemli çalışma ve işbirliği yapıldı” dedi. “Gelişmeye devam edecek kaynaklara sahip olmadıkları için hayal kırıklığına uğradık. Sonraki adımları zamanı gelince açıklayacağız.”

Her ne kadar anlaşma başarısızlıkla sonuçlanmış olsa da (iki yıldan fazla bir süre önce duyurulduğunda pek çok kişinin beklediği gibi), Penske Entertainment’ın yeni bir satıcıyla ortak olmadan önce yasal seçeneklerini değerlendirmesi ve Motorsport Games’e sattığı oyun lisansının kontrolünü yeniden kazanması gerekecek. .

Motorsport Games, kendi adına, mülkün kontrolünden vazgeçme niyetinde olmadığını ifade ederek, kazanç açıklamasının ileriye dönük açıklamalar bölümünde “şirket, INDYCAR unvanını geliştirmeyi iş içinde başka bir yerde sürdürmeye yönelik fırsatları belirlemeyi planlıyor” dedi. Avustralya stüdyosunun kapatılması.

Motorsport Games’in son kayıpları arasında, Ekim ayında iRacing ile 2025’ten itibaren yeni oyunlar yaratmak üzere yeni bir ortaklığa imza attığını doğrulayan NASCAR ve Pazartesi günü bağlarını kopardığını ve şirketle olan sözleşmesini iptal ettiğini doğrulayan TOCA Britanya Binek Araç Şampiyonası da yer alıyor. Motorsport Games Inc. tarafından anlaşmanın devam eden esaslı ihlalleri nedeniyle.

READ  En son Google Pixel 8 sızıntısı büyük AI kamera güncellemelerini gösteriyor