Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

MS Dhoni’nin Genç Türkleri T20 Kriket Dünya Şampiyonu oldu

2007’de bu gün: 24 Eylül 2007, o kader akşamından bu yana 15 yıl dönümü. Ama o gün hâlâ her Hintli kriket hayranının anısına kazınmış durumda. MS Dhoni liderliğindeki Hint takımı, 2007’de bu gün ICC T20 Dünya Kupası’nın açılış baskısında Pakistan’ı her şeye rağmen yendi.

(Resim: Twitter/ICC)

Hindistan turnuvaya çok genç bir ekiple girdi. Sachin Tendulkar, Rahul Dravid, Sourav Ganguly ve Anil Kumble gibi yıldız oyuncular turnuvayı boykot etme kararı aldı. Aslında Hindistan, 2007 T20 Dünya Kupası’ndan önce sadece bir T20 oynadı. Neredeyse hiç kimse, popüler olmayan bir Hindistan Takımı’nı sonuna kadar desteklemiyor.

(Resim: Twitter/ICC)
(Resim: Twitter/ICC)

BCCI, gösterişli etkinlikte Hindistan’a liderlik etmesi için MS Dhoni’yi seçti. Gizemli bir kaptan tarafından yönetilen Team India, 1983 Dünya Kupası galibiyetinden bu yana en büyük galibiyetini kaydetti.

(Resim: Twitter/ICC)
(Resim: Twitter/ICC)

Hint takımı, o yılın başlarında ICC ODI Dünya Kupası’ndan erken ayrıldı. Taraftarlar takımlarından çok hayal kırıklığına uğradı ve bazıları ilgilerini kaybetti.

(Resim: Twitter/ICC)
(Resim: Twitter/ICC)

Hindistan, World T20’nin 2007 baskısında ilerledikçe, taraftarlar dikkat etmeye başladı. Team India’nın kendine güvenen bir Dhoni liderliğindeki genç Türkleri, halkın hayal gücünü ele geçirdi.

Beklentilere meydan okuyan Hintli takım, finallere girerek Avustralya, Güney Afrika ve İngiltere’ye karşı ünlü galibiyetler elde etti.

Finalde, Hindistan kura atışını kazandı ve yüksek basınçlı bir oyunda ilk vuruşu yapmayı seçti. Hindistan, Gautam Gambhir’in 54 toptan 75’i sayesinde 157 sayı kaydetti.

158’lik zorlu bir hedefi kovalayan Pakistan, kilit vurucu Mohammad Hafeez ilk seferde görevden alındığında ilk darbeyi aldı. Düzenli aralıklarla düşen küçük kapılarla Misbah-ul-Haq, yüksek basınçlı koşullarda sert bir vuruş yaptı. Sakin ve sakin bir Misbah neredeyse tek başına yanından geçti.

https://www.youtube.com/watch?v=/R3qfEskr6NM

Sonunda, Pakistan’ın bir küçük kapıya sahip olmak için son turda 13 koşuya ihtiyacı vardı. Misbah son maçın ikinci topuna altı sayı attığında, Hindistan için her şey bitmiş gibi görünüyordu. Ancak, karardaki bir gecikme, Misbah’ın maçı bir kepçe ile bitirmeye çalıştığını gördü. Kepçe vuruşunu yanlış yaptı ve Sreesanth’a Joginder Sharma’nın bovlinginden kolay bir yakalama verdi. Gerisi, dedikleri gibi, tarih. Sonraki yıllarda, MS Dhoni, 2011’de ICC ODI Dünya Kupası’nı kaldıran sınırlı sayıda krikette müthiş bir takım kurdu.

READ  Krizden etkilenen Türkler ekmek için sıraya girdi

en yenisini al Kriket Haberleri, Takvim Ve Kriket Canlı Skorları Burada