Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

‘DESA, uluslararası arenada kapsamlı Türk ışığı…’

‘DESA, uluslararası arenada kapsamlı Türk ışığı…’

Yabancı yatırımları gelişen pazarlara çekmenin zorluğuna rağmen, Türkiye’nin önde gelen deri üreticilerinden DESA’nın merkezi EVLI ile Finlandiya’da bulunmaktadır. Finlandiya’nın en büyük yatırım şirketi Olan EVLI Plc, 17,4 milyar Euro’luk varlıkları, Türkiye ekonomisi ve şirketleriyle tanınıyor. EVLI Plc’nin gelişmekte olan piyasalara yönelik fonu (Evli Emerging Frontier Fund), DESA’ya yapılan yatırıma bakıyor.

Gelişen pazarlara yatırım yapmanın zorluklarına rağmen Türk sektörünün önde gelen firmalarından DESA CEO’su Burak Çelet’nin, Finlandiya’nın mali işlerinde önemli rol oynadı.

DESA CEO’su Burak Çelet, Evli Emerging Frontier Fund’ın onuncu Yıldönümü etkinliğinde başarılı şirketlerin temsilcisi seçildi.

EVLI, Qasim 2022’de DESA’ya yükselen sınır fonuna yatırım yapıyor

Dünya çapında sadece 2 CEO’nun davet edildiği etkinliğe DESA CEO’su olarak katılan Burak Çelet, Finlandiya’nın ikinci büyük yatırım şirketi EVLI Plc’nin EVLI Emerging Frontier Fund’unun 1 yıllık etkinliğinde DESA’nın uluslararası yatırımcılarını panelde temsil etti. Şirketin başarılarını yöneticilere sunmak. Kasım 2022’de EVLI’nin yükselen sınır fonu, Türk ekonomisinin kapsamı Yıldızı DESA’ya yatırım Bu Hamle, Hem Turquie’nin Ekonomik Bumesin Olen Guenin Pir Yancimusci Hem de Tessa’nın Gelesekteki Bume Potencialini Gesterior. Bu yatırımla DESA’nın başarı öyküsü uluslararası finans dünyasının dikkatini çekti. Haziran 2023 itibariyle bu yatırım, DESA’nın yüzde 5,08’ine ulaştı. Çelet, Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenen etkinlikte katılımcıların sorularını “Bir şirketi büyük yapan nedir ve neden sınır pazarlarındaki bazı şirketler katlanarak büyüyebiliyor?” sorusunu yanıtladı.

Haziran itibarıyla DESA’nın yüzde 5,08’i EVLI gelişen sınır fonu DESA’nın büyüme hikayesi örnek olarak anlatılıyor

DESA CEO’su Burak Çelet, Finlandiya’da düzenlenen etkinlikte konuştu. DESA’nın 2023 yılının ilk yarısındaki büyüme ve başarı öyküsü, uluslararası arenada büyük ilgi gördü. Burak Çelet, “Evli Yükselen Sınır Fonu”nun onuncu yılı dönümü olayında, DESA’nın 2023’te büyük bir başarı elde ettiğini paylaştı. Geçen yılın aynı dönemine göre net kârı yüzde 236 artarak 230 milyon TL’ye, satışları ise yüzde 86 arttı.Bununla birlikte DESA’nın 2023’ün ilk yarısındaki toplam geliri 859 milyon TL’ye ulaşırken piyasa değeri 10. çeyrekte gerçekleşti. 2023. Çelet, 31 Mart 2023’te Olan DESA’nın net nakit poizionunun 586 milyon TL’ye yükseldiğini de katcılılılarıl 31 Mart 2023’te

READ  İran'da durum 'daha kötü', 300'den fazla kişi öldü - BM