Eylül 28, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

NBA, Seçim Günü’nde normal sezon maçları planlamaktan kaçınıyor

NBA Hakem Kurulu'nun turnuvada oynamayı kalıcı hale getirmek için oy kullanması bekleniyor.

NBA, Seçim Günü’nde askıya alınacak.

Önümüzdeki sezonun lig takvimi, ara seçimlerden önceki gece 7 Kasım’da oynayacak 30 takımın tamamı için olacak. NBA, takımların o geceyi taraftarları dışarı çıkıp oy kullanmaya teşvik etmek ve aynı zamanda sivil katılım ihtiyacını artırmak için bir fırsat olarak kullanmasını umuyor.

Ancak 8 Kasım Seçim Günü’nde NBA takımı için herhangi bir maç planlanmadı. Takımların, 8 Kasım’a kadar olan haftalarda, son kayıt tarihleri ​​gibi seçim bilgilerini hayran kitleleriyle paylaşmaları teşvik ediliyor.

Lig Salı günü yaptığı açıklamada, “Tarihi belirleme kararı, NBA ailesinin partiler üstü sivil katılımı teşvik etmeye ve taraftarları ara seçimler sırasında oy kullanma planı geliştirmeye teşvik etmeye odaklanmasının sonucudur.” Dedi.

ABD Temsilciler Meclisi’ndeki 435 sandalyenin tamamı, 30’dan fazla Senato sandalyesi ve valilik yarışı ile birlikte 8 Kasım’da sunulacak.

Bu hareket, genellikle Şükran Günü ve Noel Arifesi’nde herhangi bir oyun oynamayan ve NCAA erkek basketbol maçının olduğu gün – genellikle Nisan ayının ilk Pazartesi günü – maçları planlamaktan kaçınmaya çalışan lig için nadirdir. Ayrıca Şubat ayında gerçekleşecek All-Star Maçı etrafında inşa edilmiş birkaç tatil günü var.

NBA ve oyuncuları, büyük ölçüde George Floyd ve Breonna Taylor’ın ölümlerinin ırksal eşitsizliği ve polis vahşetini ortadan kaldırma arayışını yeniden ateşledikten sonra verilen tepkinin bir parçası olarak, 2020’de seçimle ilgili birçok nedenle açıkça yer aldı.

dahil olmak üzere birçok oyuncu Lebron JamesOy Vermek için Kaydolun kampanyalarına ve diğer Oy Vermek İçin Çıkın girişimlerine katılın. Bazı takımlar sahalarını kayıt veya oylama merkezlerine dönüştürdü.

READ  2022 WNBA Draft puanları - Indiana Fever, Atlanta Dream, Washington Mystics en yüksek puan

Sezon için tam NBA programı Çarşamba günü saat 15:00 ET’de yayınlanacak.