Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Net Insight, Türk Telekom ile 25.63 milyon dolarlık anlaşma imzaladı

Net Insight, ürünü şirketin temel teknolojisine, yeteneklerine ve zaman senkronizasyonu deneyimine dayalı olarak geliştirecek.

Net Insight’ın CEO’su Crister Fritzson

Net Insight, Türk telekom operatörü Türk Telekom ile 5G senkronizasyonu konusunda ortak girişim anlaşması imzaladı.

220 milyon SEK (25,63 milyon $) sözleşme kapsamında, Net Insight başlangıçta ürün geliştirme için 55 milyon SEK (6,41 milyon $) ve bu yıldan itibaren teslim edilecek ürünler için 25 milyon SEK (2,91 milyon $) başlangıç ​​siparişi sunuyor. . 5G için tamamen yeni ürün için kalan siparişler 2023’ün sonunda teslim edilecek ve teslimat 2026’da sona erecek. Çözüm, GPS’den bağımsız olmanın avantajlarını sunar ve mevcut ağlarda zamanı senkronize edebilir. 5G çıkışları, ağlardaki mevcut düğümleri değiştirmeden veya yükseltmeden yapılabilir, bu da operatör maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

Net Insight CEO’su Christer Fritson, anlaşma hakkında şunları söyledi: “Bu, en büyük sipariş ve şirketimizin tarihinde önemli bir kilometre taşıdır. Avrupa’nın en büyük telekom operatörlerinden biri tarafından seçilen yeni bir ürünle yeni bir iş teklifi geliştiriyoruz. 5G senkronizasyonu için gelecekteki yıllık değeri 1 milyar ABD Dolarından fazla olan devasa bir toptan satış pazarı var.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal şunları ekledi: “Maliyetleri azaltacak ve küresel mobil operatörler için 5G yayınını hızlandıracak bu yenilikçi çözüm için önemli bir pazar potansiyeli görüyoruz. Türk Telekom olarak 5G ve yeni nesil teknolojilerle Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve geleceği şekillendirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Dünya çapında 5G için öncü Ar-Ge araştırmalarımız, ürünlerimiz ve testlerimizle dünya sahnesinde 5G haritasının çizilmesine aktif olarak katılıyoruz. Net Insight ile yapılan bu önemli işbirliği anlaşması, dünyaya yenilik ve yeni teknoloji getirme stratejimize çok uygun.

Net Insight, şirketin temel teknolojisine, yeteneklerine ve zaman senkronizasyonu deneyimine dayalı olarak ürünü geliştirecek ve 5G ve gelecekteki senkronizasyon ihtiyaçlarına uyum sağlamak için bunu Türk Telekom’un uzmanlığı ve teknolojisiyle birleştirecek.

READ  Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı : 2022 - 2. Çeyrek Kazanç Çağrı Sunumu

Fritzon sözlerine şöyle devam etti: “Bir kez daha, derinlemesine teknolojik becerimizi ve son teknolojiyi pazar ve müşteri ihtiyaçları hakkındaki bilgimize dayalı olarak çekici küresel ürünlere dönüştürme konusundaki güçlü yeteneğimizi gösteriyoruz. Mobil operatör ağlarına uyum sağlamak da önemlidir. .Türk Telekom ile ortaklık, kilit alanlarda işimizin kapsamını genişletmemizi, bu alanda zaman senkronizasyonu ve teknoloji istikrarı sağlamamızı sağlıyor.

Operasyonları yeni tekliflerle genişletmek şirketi güçlendirir ve net istihbarat için yeni pazarlar açar. Yönetim, lojistik ve destek işlevleri gibi bazı kaynaklar paylaşılacaktır.