Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Net Insight, Türk Telekom ile 256 milyon dolarlık senkronizasyon anlaşmasını kabul etti

Net Insight, Türk telekom operatörü Türk Telekom ile 5G senkronizasyonu konusunda ortak girişim anlaşması imzaladı. Bu anlaşma Net Insight için yapılan ilk anlaşmadır ve çok büyük bir yeni pazarın kapılarını açar. Toplu sözleşme çerçevesinde 55 milyon SEK ürün geliştirme ile ilgili olacak ve bu yıldan itibaren ürün teslimatı ile ilk sipariş 25 milyon SEK olacak. Anlaşma ile Net Insight, teknolojik mükemmelliğini ticarileştirme yeteneğini bir kez daha kanıtlıyor.

“Bu, en büyük sipariş ve şirket tarihimizde önemli bir kilometre taşı. Avrupa’nın en büyük telekom operatörlerinden biri tarafından seçilen yeni bir ürünle yeni bir iş teklifi geliştiriyoruz. 5G senkronizasyonu için tahmini bir yıllık değere sahip büyük bir toptan satış pazarı var. 1 milyar doların üzerinde.” Net Insight’ın CEO’su Crister Fritzson.

220 milyon SEK sözleşme kapsamında, başlangıçta ürün geliştirme için net istihbarat için 55 milyon SEK ve bu yıldan itibaren teslim edilen ürünler için ilk 25 milyon SEK siparişi verilecek. 5G için tamamen yeni ürün için kalan siparişler 2023’ün sonunda teslim edilecek ve teslimat 2026’da sona erecek. Çözüm, GPS’den bağımsız olduğu ve mevcut ağlarda zamanı senkronize edebildiği için benzersiz avantajlar sunar. 5G çıkışları, ağlardaki mevcut düğümleri değiştirmeden veya yükseltmeden yapılabilir, bu da operatör maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

“Maliyetleri azaltacak ve dünya çapındaki mobil operatörler için 5G’nin piyasaya sürülmesini hızlandıracak bu yenilikçi çözüm için önemli bir pazar potansiyeli görüyoruz” diyor. T Telerk Telekom CEO’su Ümit Önal. Durk Telekom olarak 5G ve yeni nesil teknolojilerle Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmeye ve geleceği şekillendirmeye kararlıyız. Dünya çapında 5G için öncü Ar-Ge araştırmalarımız, ürünlerimiz ve testlerimiz aracılığıyla dünya sahnesinde 5G haritasının çizilmesine aktif olarak katılıyoruz. Net Insight ile yapılan bu önemli işbirliği anlaşması, dünyaya yenilik ve yeni teknoloji getirme stratejimize çok uygun.

READ  Lake County Haberleri, California - Clearlake Animal Control: 'Willie,' Dirk 've' Terry '

Net Insight, şirketin temel teknolojisine, yeteneklerine ve zaman senkronizasyonu deneyimine dayalı olarak ürünü geliştirecek ve 5G ve gelecekteki senkronizasyon ihtiyaçlarına uyum sağlamak için Türk Telekom’un uzmanlığı ve teknolojisine uyum sağlayacaktır.

“Bir kez daha, kapsamlı teknik yeteneğimize ve pazar ve müşteri ihtiyaçlarına ilişkin bilgimize dayanarak, sofistike teknolojiyi çekici küresel ürünlere dönüştürme konusundaki güçlü yeteneğimizi gösteriyoruz” diyor. Net Insight’ın CEO’su Crister Fritzson.

Operasyonları yeni tekliflerle genişletmek şirketi güçlendirir ve net istihbarat için yeni pazarlar açar. Yönetim, lojistik ve destek işlevleri gibi bazı kaynaklar paylaşılacaktır.

Fritz, “Net Insight Durk, teknolojinin ilerlemesi ve mobil operatör ağlarına uyarlanması için kritik olan Telekom ile uzun ve verimli bir işbirliğine sahip” diyor. “Türk Telekom ile işbirliği, kilit yeteneklere, zaman senkronizasyonuna sahibiz ve bu anlaşma, teknoloji istikrarı alanındaki işimizin kapsamını genişletmemizi sağlıyor.”

Çözüm, diğer pazarlarla senkronize etmek için kullanılabilir, ancak ana odak noktası şu anda 5G’dir.