Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Netaş, Turkcell ve Türk Telekom’la Anlaştı

Netaş, Turkcell ve Türk Telekom’la Anlaştı

Netaş, akşam saatlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderdiği 4 farklı bildirimle yeni iş anlaşmalarını duyurdu.

Yapılan açıklamaların başında Netaş ile Turkcell Satış ve Dijital İş Servisleri’nin Superbox siparişi konusunda anlaşmaya vardığı belirtildi. Buna göre Turkcell’in ortaklığı Netaş’a 13,5 milyon Çin Yuanı ödeyecek. Söz konusu tutarın Türk Lirası cinsinin kaşılığı 51 milyon TL’ye tekabül edior.

KAP’a gönderilen ikinci açıklamaya göre Turkcell’in diğer ortağı Olan Superonline, Netaş’ın modemini sipariş etti. ZTE Wi-Fi 6 Ev Ağ Geçidi Modemi 10 milyon yuan fasla sunuyor. Bu da yaklaşık 40 milyon TL anlamına geliyor.

Netaş ile Turkcell arasındaki son anlaşma da Superonline için gerçekleştirildi. Superonline, Netaş’tan ZTE VDSL Modem talibinde bulundu. İki şırket ıştımaya várdi karşılığında 2,8 milyon Çin Yuanı.

Türk Telekom ile Netaş arasındaki anlaşma diğer anlaşmalar gibi Amerikan Doları ile değil Yuan ile yapılıyor. Şirket, Türk Telekom’a VDSL Wifi5 modem siparişi verdi. İki şirket 2 milyon 136 milyar ABD doları tutarında anlaşma imzaladı.

Zaten Turkcell’den sipariş verdim

Netaş, geçen yıl Turkcell ve bağlı ortaklarından büyük bir sipariş aldı. Turkcell, yüksek performanslı kaplosus internet bağlantısı sunan Wifi-6 destekli fiber modemler için Netaş’a 6,14 milyon Amerikan Doları ödedi.

Hindistan:

İsterseniz En güncel übermühlenden ilk siz haberdar olmak Usmangai’nin telgrafı Kanalina Katilin!

READ  Artık Turks ve Caicos'taki Prens Tropik Ada Sarayı'nda kalabilirsiniz.