Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Netflix, ‘The Wages of Fear’ın Yeniden Yapımını Duyurdu

Netflix, ‘The Wages of Fear’ın Yeniden Yapımını Duyurdu


Netflix

Netflix, Henri-Georges Clouzot’un beğenilen 1953 Fransız macera filmi The Wages of Fear’ın yeni, şu anda başlıksız uyarlamasına ilk bakışı yayınladı.

Georges Arnault’nun aynı adlı romanından uyarlanan film, çaresiz dört kişilik bir grubun hikayesini anlatıyor. Hepsi farklı nedenlerle aynı tenha çöl şehrinde sıkışıp kalmış durumda. Bir petrol sahası yangınını söndürmeye yardımcı olmak için galonlarca nitrogliserini tehlikeli derecede güvensiz arazide kilometrelerce taşıyarak hayatlarını riske atmayı kabul ettiler.

Çalışma bir kez daha “The Exorcist” ve “The French Connection”dan yönetmen William Friedkin tarafından 1977 yapımı “The Enchanter” filmi olarak uyarlandı – yeri Güney Amerika ormanına ve kargoyu antik nitrogliserin terleyen dinamite aktardı.

Clouzot, piyasaya sürüldüğünde bir sinema klasiği olarak kabul edildi ve ödüller kazandı, Friedkin ise bu notu almak için zaman harcadı ve şimdi gözden kaçan bir başyapıt olarak kabul ediliyor.

Bu yeni film, orijinal filmi “Ganglands” ortak yazarı Hamid Heliwa ile birlikte uyarlayan Fransız yönetmen Julien Leclerc’ten (“The Assault”, “Sentinelle”).

Franck Gastambidi, Alban Lenoir, Anna Girardot ve Sofiane Zermani, yapımına yeni başlanan ve gelecek yıl dünya çapında Netflix’te gösterime girecek olan yeni filmde rol almak için anlaştı.

Leclercq ve Julien Madon, Labyrinthe Films ve TF1 Studio aracılığıyla yapımcılığını üstlenecek.

kaynak: Netflix’te neler var?
önceki makaleNBC Six yeniliyor, CW yenilemeleri düşünüyor

READ  Taylor Hawkins: Davulcu Foo Fighters'ın ölümü hakkında bildiklerimiz