Eylül 28, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Netflix Top 10: ‘Çarşamba’ tüm zamanların trend listesini yapıyor

Netflix Top 10: 'Çarşamba' tüm zamanların trend listesini yapıyor

Çıkışından sadece iki hafta sonra Netflix“,”ÇarşambaTüm zamanların en popüler canlı aksiyon serilerinden biridir.

23 Kasım’daki prömiyerinden bu yana toplam 752,5 saat izlenen dizi, şimdiden Netflix tarihinde en çok izlenen 3. İngilizce TV dizisi oldu. Netflix, bu listeyi projenin ilk 28 günlük kullanılabilirlik performansına göre hesaplıyor, bu da Çarşamba günü sıralamada yükselmeye devam etmek için iki haftası daha olduğu anlamına geliyor.

Karşılaştırma için, ilk sırayı ilk 28 günde 1,35 milyar saat izlenme ile “Stranger Things”in dördüncü sezonuna aitken, onu 856,2 milyon izlenme ile “Monster – Dahmer: The Jeffrey Dahmer Story” izliyor. Daha yakından bakıldığında, “Çarşamba” nın her ikisini de geride bırakma yolunda olabileceğini ortaya koyuyor.

“Stranger Things”in “Çarşamba” 4. Sezonu gibi En popülerler listesine üç numaradan giriş yaptı. Netflix’te ikinci haftasında ama 621,8 milyon saatle, aynı zaman diliminde “Çarşamba”nın ulaştığı saatten 130,7 milyon daha az. Ve “Monster” ikinci haftasında İlk 10 listesine giriş yaptığında, öyleydi 496,1 milyon ile dokuzuncu sıradaartık “Çarşamba” yerinin önemli ölçüde gerisinde.

Şovun güçlü performansı aynı zamanda, ilk ayında 491,1 milyon izlenme saati ile şimdiye kadar 10. sırada yer alan “Ozark”ın dördüncü sezonu için bir liste tırmanışı anlamına geliyordu.

Tim Burton’ın oynadığı dizi Jenna Ortega Bundan önce rekor statüsüne ulaşmıştı. Şovun 21-27 Kasım tarihleri ​​arasında, dizi dördüncü sezonu olan “Stranger Things”i geride bırakarak başarıya ulaştı. Netflix’te bir haftada en fazla izlenen saat sayısı 341,2 milyon saat ile İngilizce bir dizi oldu.. 28 Kasım ile 4 Aralık arasında bu rekor yeniden sıfırlandı, 411,3 milyon izlenme saatine ulaştı ve şaşırtıcı bir şekilde sıralamada birinci oldu. Netflix’in ilk 10’u üst üste ikinci hafta için.

READ  Danny Bonaduce ciddi bir sağlık korkusundan sonra beyin ameliyatı geçiriyor

Ve “Çarşamba”nın başarısını ölçen tek ölçü izleyici değil. Serinin doruk noktasına ulaşan dans sekansında kullanılan The Cramps’ın “Goo Goo Muck” şarkısı, bir önceki aya göre %9.500’lük bir yayın artışı gördü. Ek olarak TikTok’taki hayranlar, dans dizisini Lady Gaga’nın “Bloody Mary” parçasına göre ayarlayan viral bir trend yarattı ve bu da akışlarda %1.800’lük bir artışla sonuçlandı.

Netflix ‘Wednesday’i henüz resmi olarak yenilememiş olsa da dizinin yaratıcıları Alfred Gough ve Miles Millar’ın gelecek sezonlar hakkındaki düşüncelerini şuradan okuyabilirsiniz: türlü görüşme Burada.

Daha fazlası geliyor…