Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Cheers ve Look Who’s Talking gibi filmlerin yıldızı Kirstie Alley 71 yaşında öldü

Cheers ve Look Who's Talking gibi filmlerin yıldızı Kirstie Alley 71 yaşında öldüCNN

En çok “Cheers” ve “Look Who’s Talking” gibi filmlerdeki Emmy ödüllü rolüyle tanınan, büyük ve küçük ekranların yıldızı olan aktris Kirstie Alley, çocukları True ve Lillie Parker’ın açıkladığı gibi, kanserle kısa bir savaşın ardından öldü. . Sosyal medya.

71 yaşındaydı.

Açıklamada, “Muhteşem, amansız ve sevgi dolu annemizin yeni keşfedilen kanserle mücadelesinin ardından hayatını kaybettiğini üzülerek bildiririz” denildi.

Aile açıklaması şöyle devam etti: “En yakın ailesi tarafından kuşatılmıştı ve büyük bir güçle savaştı, bu da onun yaşama sevincinin ve bizi bekleyen maceraların bitmeyeceğinden emin olmamızı sağladı.” “Ekranda ne kadar ikonik olsa da, ondan çok daha harika bir anne ve büyükanneydi.”

Açıklamada, “Annemizin yaşama şevki ve tutkusu, sayısız çocuğu, torunu ve hayvanları, yaratma konusundaki sonsuz sevinci bir yana, benzersizdi ve onun gibi hayatı dolu dolu yaşamamız için bize ilham verdi.”

Kirstie Alley’in gerilim filmi ‘DWTS’de geçiyor

02:14

Kaynak: HLN

Alley’in temsilcisi Donovan Daughtry de e-posta yoluyla CNN’e aktrisin vefat ettiğini doğruladı.

İki kez Primetime Emmy Ödülü sahibi olan Alley, 1951’de Wichita, Kansas’ta doğdu.

1982’de Star Trek II: The Wrath of Khan’da oynadığı önemli rolün ardından 1984’te Blind Date ve 1987’de Summer School gibi filmlerde Mark Harmon’la birlikte rol aldı.

Aynı yıl Alley, 1982’de prömiyeri yapılan klasik sitcom Cheers’ın son bölümünde Ted Danson’la başrolü oynamak için Shelley Long’u takip edecekti. 1993’te sona erene kadar göster.

1991’de “Cheers” ile Komedi Dizilerinde En İyi Kadın Oyuncu dalında Emmy ve 1994 yapımı David’s Mother ile Mini Dizi veya Özel Dizide Başrol Kadın Oyuncu dalında bir Emmy kazandıktan sonra, 1990’ların sonlarında “Veronica’s Closet” ile yeniden televizyon başarısı elde etti. ona bir Emmy selamı daha kazandırdı.

READ  Harrison Ford, 80 yaşında emekli olmayı düşünmediğini söyledi

Ayrıca Alley, 1990’larda “Look Who’s Talking”, 1990’larda “Madhouse” ve 1999’da Ellen Barkin’le oynadığı “Drop Dead Gorgeous” gibi bir dizi unutulmaz filmde rol aldı.

2005’te Alley, realite televizyonuna girmeden önce Showtime komedisi “Fat Actress”in ortak yazarlığını yaptı ve rol aldı.

2010’da ‘Kirstie Alley’s Big Life’da rol aldı, ertesi yıl ABC’de yayınlanan ‘Dancing with the Stars’ın 12. sezonunda yarışmacı oldu ve 2018’de ‘Celebrity Big Brother’ın İngiliz versiyonunun 22. sezonunda ikinci oldu. 2022 yılında Fox’un The Masked Singer dizisinin yedinci sezonuna katılmıştır.

Etkileyici bir çalışma yapısına sahip olmasına rağmen, kariyerinin ikinci yarısına Alley’in tartışma eğilimi damgasını vurdu. Özellikle sosyal medya aracılığıyla.

2007 röportajında ​​​​Alley, koşulsuz yollarıyla gurur duyduğunu söyledi.

Alley, Good Housekeeping’e “Birisi bana bir şey sorduğunda gerçek cevabı istediğini her zaman hissettim” dedi. “Kansaslı olmanın da bir yönü olduğunu düşünüyorum. İnsanlar genellikle benim New York’lu olduğumu düşünür. New Yorklular ile Ortabatı arasındaki tek benzerlik, gördüğünüz şeyin aynı olması.”

Kirstie Alley Larry King Canlı 2005 Röportaj Vpx

Kirstie Alley, Cheers (2005) filminde geçmiş yıllarına bakıyor

1989 yapımı hit “Look Who’s Talking” ve iki devam filminde Alley’le birlikte rol alan John Travolta, hakkında şunları yazdı: instagram Pazartesi günü, “Kirstie hayatımda yaşadığım en özel ilişkilerden biriydi. Seni seviyorum Kirstie. Tekrar görüşeceğimizi biliyorum.”

“Scream Queens”in 2016 bölümlerinde Alley ile birlikte çalışan Jamie Lee Curtis, Facebook’ta merhum oyuncuya saygı duruşunda bulunan bir açıklama paylaştı: “@tvscreamqueens’te harika bir komedyendi ve gerçek hayatında tatlı bir ayıydı. O Noel’de ailem için tulum almama yardım etti. Bazı konularda anlaşamadık ama karşılıklı saygı ve bağımız vardı. Üzücü haber.”

Josh Gad tweet attı, “Kalbim Kirsty ve ailesiyle birlikte. ‘Cheers’daki parlaklığı veya ‘Look Who’s Talking’ serisindeki ilgi çekici performansı olsun, gülümsemesi her zaman bulaşıcıydı, kahkahası her zaman bulaşıcıydı ve karizması her zaman ikonikti. RIP.”

READ  NFL, Apple Music Super Bowl İlk Yarısını sunar

dedi Alley’in “Şerefe” başrol oyuncusu Ted Danson. sınır Alley’in ölümünü öğrenmeden önce uçaktayken şovun bir bölümünde izlemişti.

Danson, “Bugün uçaktaydım ve nadiren yaptığım bir şeyi yaptım. Cheers’ın eski bir bölümünü izledim. Tom Berenger’in, o istese de sürekli hayır diyen Kirsty’ye evlenme teklif ettiği bölümdü.” evet demek kötü Kirsty bu konuda gerçekten harikaydı. Sinir krizinin eşiğindeki bir kadını oynama yeteneği dokunaklıydı ve histerik bir şekilde komikti.”

“30 yıl önce o sahneyi çekerken beni güldürdün, bugün de aynı şekilde güldürdün. Uçaktan indiğimde Kirsty’nin öldüğünü duydum. Çok üzgünüm ve her zaman için çok minnettarım. beni güldürdü,” diye ekledi Danson. “Çocuklarına sevgilerimi gönderiyorum. Çok iyi bildikleri gibi annelerinin altın gibi bir kalbi vardı. Onu özleyeceğim.”

Bir başka “Şerefe” yıldızı Rhea Perlman, CNN’e yaptığı açıklamada Alley ile “Şerefe” setinde anında arkadaş olduklarını söyledi.

Pearlman, “Kirsty çok eşsiz ve harika bir insan ve arkadaştı. Orada bulunmaktan duyduğu keyif sınırsızdı. Cheers’a katıldığında neredeyse anında arkadaş olduk. Çocukları severdi ve çocuklarım da onu severdi. Yarattığı hazineleri ararken evinde yatıya kaldık. Cadılar Bayramı ve Paskalya için büyük partiler veriyor ve tüm gösteri ekibini ve ailelerini davet ediyor. Herkesin dahil olduğunu hissetmesini istedi. Çocuklarını derinden severdi. Onun gibi biriyle hiç tanışmadım. Onu tanıdığım için çok minnettar hissediyorum. Onu çok özleyeceğim.”

Alley ile 1983-1997 yılları arasında evli olan ve iki çocuk babası olan “Baywatch” oyuncusu Parker Stephenson da sosyal medyada ona saygılarını sundu. Bir Instagram gönderisinde Stevenson, aktörün bir temsilcisi tarafından doğrulandı. yazdı: “Kirstie, birlikte geçirdiğimiz yıllar için çok minnettarım, iki inanılmaz güzel çocuğumuz ve şimdi de torunlarımız. Seni özleyeceğiz.”