Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

New York City açıkladı | CNN İşletmesi

New York City açıkladı |  CNN İşletmesi

New York Belediye Başkanı’nın Ofisinden

New York Şehri yönetimi ve Belediye Başkanı M. Eric Adams bir yapay zeka eylem planı yayınladı.CNN

“Fare Eylem Planı”nı başlatan New York City yönetimi, “Yapay Zeka Eylem Planı”yla geri dönüyor.

Belediye Başkanı Eric Adams Pazartesi günü, genel hatlarıyla yapay zeka araçlarını ve bunlarla ilişkili riskleri değerlendirmeyi, şehir çalışanları arasında yapay zeka becerilerini artırmayı ve “insanların kalitesini artırmak için bu teknolojilerin sorumlu bir şekilde uygulanmasını” desteklemeyi taahhüt eden şehir çapında bir yapay zeka “eylem planı”nı açıkladı. hayatın.” New Yorklular,” şehir belediye başkanlığının ofisi tarafından yayınlanan açıklamaya göre.

Şehir çalışması için 51 sayfalık Yapay Zeka Plan Son aylarda teknoloji sektöründe ve daha geniş iş dünyasında devrim yaratan teknolojinin daha iyi anlaşılmasına ve uygulanmasına yardımcı olmak için şehrin önümüzdeki yıllarda atacağı bir dizi adımı ortaya koyuyor.

Otomatik teknolojilerin hükümet tarafından kullanılması çoğu zaman tartışmalara yol açsa da, New York City’nin şu ana kadar yapay zekaya yaklaşımı, gelecekteki yapay zeka kullanım durumlarını çerçevelemenin yanı sıra dışarıdan uzmanlarla ve halkla etkileşime geçmeye odaklanmış gibi görünüyor.

Şehrin yapay zeka eylem planında yer alan ilk adım, şehir kurumlarının paydaşlarından oluşan bir “Yapay Zeka Yönlendirme Komitesi” oluşturmak. Belgede, 29’unun gelecek yıl içinde başlaması veya tamamlanması planlanan yaklaşık 40 “eylem” listeleniyor. Şehir, şehir güncellemelerini iletmek ve uygulama planını yapmak için AI ilerlemesine ilişkin yıllık bir rapor yayınlayacağını söyledi.

Yine Pazartesi günü şehir yetkilileri, hükümetin New York City’de işletme sahiplerinin faaliyet gösteren ve büyüyen işletmelerde gezinmesine yardımcı olmak için şehrin ilk şehir çapındaki yapay zeka sohbet robotuna pilot uygulama yaptığını söyledi. New York City’nin resmi web sitesinde beta olarak halihazırda mevcut olan yapay zeka destekli sohbet robotu, 2.000’den fazla New York City iş web sayfasından alınan bilgilerle eğitildi.

READ  Burt's Bees ve Hidden Valley Ranch dudak balsamları saatler içinde tükeniyor

Aracın sorumluluk reddi beyanına göre sohbet robotu, Microsoft’un Azure AI hizmetlerini kullanıyor.

Yapay Zeka Eylem Planını açıklayan bir açıklamada Belediye Başkanı Adams, “bu teknolojilerin sunduğu potansiyel tehlikeleri ve ilgili riskleri” kabul etti ve bu riskler konusunda “açık” olma sözü verdi.

Belediye başkanı ayrıca eylem planının “yapay zeka hakkındaki küresel tartışmada kritik bir denge kuracağını – şehir kurumlarının zarar verebilecek kişilere karşı koruma sağlarken hayatları iyileştirebilecek teknolojileri kullanmasını sağlayacak bir denge” sağlayacağını umduğunu da ifade etti.