Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

NFL, Miami Dolphins’in sahibini askıya aldı, sonda kurcalama ve tanklarda taslak seçim ekibini çıkardı

NFL, Miami Dolphins'in sahibini askıya aldı, sonda kurcalama ve tanklarda taslak seçim ekibini çıkardı
Eski ABD avukatı ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Mary Jo White ve hukuk firması Debevoise avukatları tarafından yürütülen soruşturma, Dolphins’in dolandırıcılıkla mücadele kurallarını üç kez ihlal ettiğini tespit etti. NFL Salı günü bir basın açıklamasıyla duyurdu. Soruşturma ayrıca ekibin tanklar olarak bilinen oyunları kasten kaybetmediğini de ortaya koydu, ancak Ross’un defalarca takımın draft sıralamasına 2019 sezonunda galibiyet maçlarına göre öncelik vermesini önerdiğini kaydetti.

Penaltı olarak Dolphins, 2023 draftında ilk tur seçimlerini ve 2024 draftında üçüncü tur seçimlerini kaybedecek.Ross, 2022 sezonuna altı maç ve 1.5 milyon dolar para cezası olmak üzere 17 Ekim’e kadar askıya alındı. .

Ross, Miami Dolphins’in Twitter hesabına yaptığı açıklamada, “Manipülasyon açısından, sonuçlara ve cezaya şiddetle karşı çıkıyorum” dedi. “Ancak sonucu kabul edeceğim çünkü en önemli şey, heyecan verici ve kazanan bir sezona başlarken ekibimizin dikkatini dağıtacak hiçbir şeyin olmaması. Bunun önünde hiçbir şeyin durmasına izin vermeyeceğim.”

Soruşturma, Dolphins’in Brady ile 2019-20’de New England Patriots üyesiyken ve 2021 sezonu sırasında ve sonrasında Brady ile “yetkisiz temasları” olduğunu tespit etti. Tampa Körfezi Korsanları, NFL sürümüne göre. Soruşturma, bu ikinci tartışmaların Brady’nin Dolphins’te sınırlı bir ortak olmasına ve muhtemelen futbolun CEO’su olarak hizmet vermesine odaklandığını ve ayrıca Yunuslarla oynama olasılığını da içerdiğini buldu.

Dernek, Dolphins Başkan Yardımcısı Bruce Bell’in aramayı Brady ile yönettiğini ve ona 500.000 dolar para cezası verdiğini tespit etti. Yunuslar, Bell’in eylemleri hakkında soru sorulduğunda yorum yapmadı.

Ayrıca, Ocak 2022’de Dolphins, o sırada New Orleans Saints’in koçu olan Payton’ın menajeri ile “izinsiz temaslar” kurdu ve emekli olduğundan beri.

NFL Komiseri Roger Goodell yaptığı açıklamada, “Müfettişler eşi görülmemiş kapsam ve ciddiyette dolandırıcılık ihlalleri buldular.” Dedi. “Bir takımın, hem teknik direktör hem de yıldız oyuncuyla oynama yasağını birkaç yıl boyunca başka kulüplerin zararına olacak şekilde ihlal ettiğine dair daha önce bir vaka bilmiyorum. Aynı şekilde, daha önce herhangi bir vaka bilmiyorum. monarşi doğrudan ihlallere karıştı.”

Soruşturma ayrıca, Dolphins’in tanklar olarak bilinen draft yerleşimini iyileştirmek için 2019 sezonunda kasten oyun kaybedip kaybetmediğini de inceledi. Yunuslar sonunda 2019 sezonunu 5-11 rekorla bitirdi ve 2020 NFL Draft’ında beşinci bir seçim kazandı.

READ  Alabama teknik direktörü Jimbo Fisher, Texas A&M teknik direktörünü feuddan çıkarırken Nick Saban, Nil düzeltmesindeki duruşunu yineliyor

Açıklamaya göre, bir NFL soruşturması takımın maçları kasten kaybetmediğini ve Ross da dahil olmak üzere hiçbir kulüp üyesinin o zamanki Dolphins koçu Brian Flores’i maç kaybetmeye yönlendirmediğini tespit etti. Ancak soruşturma, Ross’un takımın draft pozisyonunun kazan-kaybet rekorundan önce gelmesi gerektiğine olan inancını defalarca dile getirdiğini buldu.

Şubatta, Flores, CNN’e Ross’un kendisine açıkça söylediğini söyledi. Flores’in kaybettiği her oyun için ona 100.000 dolar verecek. Ross o sırada suçlamaları reddetti ve iddiaları “asılsız, haksız ve aşağılayıcı” olarak nitelendirdi.

Soruşturma, NFL basın açıklamasına göre, insanların iddia edilen gösterinin “ifadesi, zamanlaması ve bağlamı hakkında farklı anıları” olduğunu buldu.

Açıklamada, “İfadesi ne olursa olsun, böyle bir yorum kasıtlı değildi veya ciddi bir teklif olarak değerlendirilmedi ve konu hiçbir şekilde Bay Ross veya kulüpteki herhangi biri tarafından takip edilmedi” denildi.

Goodell yaptığı açıklamada, askıya almanın şaka bile olsa oyunun bütünlüğüne zarar verme riskini taşıdığını söyledi.

Açıklamada, “Her takımın her maçı kazanmak için samimi çaba göstermesi bekleniyor” dedi. “Oyunun bütünlüğü ve halkın profesyonel futbola olan güveni bundan daha azını gerektirmez. Sahibi veya CEO, sözlerinin ağırlığını ve niyet bu olmasa bile, yorumun ciddiye alınma ve buna göre hareket edilmesi riskini anlamalıdır. Şaka olarak sunulsa ve ciddiye alınması amaçlanmasa bile, draft pozisyonunun kazanmaktan daha önemli olduğu yorumları yanlış anlaşılabilir ve oyunun bütünlüğü için potansiyel gereksiz riskler taşıyabilir.”

olan Flores’i övdü Bu yılın başlarında başlatıldı ve NFL olan Dolphins’e dava açtı Ve ırk ayrımcılığı iddiasında bulunan diğer takımlar, maçları kazanmaya devam etmeye çalışıyor. NFL ve ekipleri iddiaları yalanladı.

Goodell, “Bay Ross tarafından yapılan yorumlar, teknik direktör Flores’in zafere olan bağlılığını ve Dolphins’in her maçı kazanma yarışını etkilemedi,” dedi. “Koç Flores, sezon boyunca kazanma taahhüdünü etkilemek için işe alım pozisyonunun göreceli önemi hakkında herhangi bir yoruma izin vermediği için takdir edilmelidir.”

READ  Canlı Ulusal Şampiyona: KS vs Kuzey Carolina, bahşiş zamanı, analiz ve güncellemeler

Flores ve avukatlar testinin pozitif çıktığını söylüyor

Flores yaptığı açıklamada, Ross’un tanklar hakkındaki yorumlarını küçümseyen bir NFL soruşturması olduğunu söylediği şeyden hayal kırıklığını dile getirdi.

Flores, “NFL müfettişinin Stephen Ross aleyhindeki gerçek iddialarımı doğru bulduğu için minnettarım.” Dedi. “Aynı zamanda, özellikle o sırada Dolphins yöneticilerine konuyla ilgili ciddi endişelerimi belgeleyen bir mektup yazıp gönderdiğimde, araştırmacının Bay Ross’un tekliflerini ve tank oyunları üzerindeki baskısını önemsemediğini öğrenmek beni hayal kırıklığına uğrattı. müfettiş elindeydi.”

Avukatları Douglas H. Wigdor ve John Eleftrakis, soruşturmanın Ross’un yorumlarına ilişkin değerlendirmesinde benzer hayal kırıklıklarını dile getirdiler.

Eski Miami Dolphins koçu Brian Flores, çekimden sonra sakin kalması için kendisine para teklif edildiğini iddia etti.

“Görünüşe göre komiser olan Inquisitor’un, tanklarla ilgili oyunun bütünlüğünün kalbine giden uygunsuz yorumlar için şaka olarak, özellikle de o sırada Koç Flores tarafından karizmayı göstermek için yazılmış bir mektup olduğunda özür dilemesi bizi kesinlikle hayal kırıklığına uğrattı. hangi Koç Flores ile almıştı.” .

“Bugün açıklanan ceza açıkça yetersiz ve cesaret kırıcı. Ne yazık ki, NFL’nin kendini tutamayacağı hala açık, bu yüzden Brian’ın tüm iddialarını ve işten çıkarma davalarını kanıtlayarak yasal işlem başlatmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz. siyah yöneticiler, koçlar ve adaylar ve NFL’ye gerçek bir değişim empoze etmek.”

Bu arada Ross yaptığı açıklamada, soruşturmanın yunusları tanklardan temizlediğini söyledi.

“Bağımsız soruşturma, organizasyonumuzu herhangi bir tank sorunu ve Brian Flores’in diğer tüm iddialarından temize çıkardı” dedi. Baştan beri söylediğim gibi bu iddialar asılsız, kötü niyetli ve karalayıcıydı ve bu dava artık kapandı” dedi.