Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Nicolas Cage, yaptığı en sevdiği beş filmin bir listesini paylaşıyor

Nicolas Cage, yaptığı en sevdiği beş filmin bir listesini paylaşıyor

filmler

14 Nisan 2023 | 08:03

Nicolas Cage, kırk yılı aşkın bir süredir tüm filmografisini en sevdiği 5 filme indirgemiştir.

içinde görünmek “Stephen Colbert ile Geç Gösteri” Perşembe günü Oscar ödüllü oyuncu, yeni filmi “Renfield”ın tanıtımını yaparken sunucuyla birlikte geçmişe doğru bir yolculuk yaptı.

Gerçek adı Nicholas Coppola olan Cage’in “National Treasure”, “Moonstruck” ve “The Rock” da dahil olmak üzere etkileyici filmleri varken, 59 yaşındaki Cage’in ilk beşi daha az bilinen eserlerinden oluşuyor.

Cage, Colbert’e “‘Pig’ ile başlayacağım ve bu şimdiye kadar yaptığım en sevdiğim film” dedi. Panos filmi Mandy’yi seviyorum. [Cosmatos] Oryantasyon. Martin Scorsese’nin yönettiği Bringing Out The Dead’i seviyorum. “Kötü teğmen” i sevdim. [by] Werner Herzog. David Gordon Green’in yönettiği Joe adlı bir filme bayıldım.

“‘Face/Off’ var,” diye haykırdı Colbert, Cage’i film için bir oyuncu kadrosunu kabul etmeye teşvik etti.

“‘Face/Off’un ilginç yanını biliyorsunuz ve ‘Vampire’s Kiss’ten bahsedebilirdim çünkü ‘Vampire’s Kiss’, filmi yaparak en soyut hayallerimi keşfedebildiğim küçük bir filmdi.”

“Maalesef aklını kaybetmekte olan bir karakteri canlandırıyordum ama o, orijinal Nosferatu filmindeki vampir olduğunu düşünmeye başlamıştı. Ve sen aklını kaybetmekte olan bir karakteri canlandırdığında, kendisinin Nosferatu olduğuna inanabiliyor.”

“Böylece bir Alman dışavurumcu sessiz film yıldızı gibi davranmam gerekti ve bu, o yüz ifadeleri vesaire gibi harikaydı. Ama ‘Face/Off’ büyük bir filmdi, Paramount’ta yaptığım büyük bir stüdyo filmiydi ve ben Vampire’s Kiss’ten öğrendiklerimi kullanabildim.” “Bu ufaklık ve onu bu dev filme koymak. Ve işe yaradı. İnsanlar bunu gerçekten merak ediyor gibiydim. Bu yüzden sonuçlardan gerçekten çok memnun kaldım.”

READ  Jenna Bush Hager, unutulmaz seksi bir gece kıyafeti ile herkesin dikkatini çekti.

Cage, kendini bir aktörden çok bir sahne oyuncusu olarak tanımlamaya ilişkin önceki yorumlarını netleştirmeye devam etti.

Cage, 1997 yapımı “Face/Off” filminde John Travolta ile birlikte rol aldı.
Stephen Vaughan / Paramount / Touchstone / Copal / Shutterstock
Cage, en sevdiği filmlerden birinin, Patricia Arquette ile birlikte rol aldığı 1999 yapımı Bringing Out The Dead olduğunu söyledi.
Sinemacı/Shutterstock
Cage, ‘Bad Lieutenant’ta Eva Mendes ile birlikte rol aldı.
Millennium/Copal/Shutterstock

“Rol yapmayı neden sevdiğini merak ediyorum.” Colbert şaka yaptı.

Cage, “Demek istediğim, elbette bana oyuncu diyebilirsin,” dedi. Ve bu arada, ‘Bana oyuncu deme’ demedim. Bana bir oyun de. Tık tuzağı dünyasının yaptığı buydu ve o dışarıdaydı ve bir şekilde CNN onu yakaladı. CNN’in nasıl ele geçirdiğinden emin değilim. Eminim anlatacak daha önemli şeyleri vardır.”

Oyuncu, “Bunu bir hikaye anlatımı olarak görüyorum ve karakterin özüne inmeye çalışıyorum” diye ekledi.

Cage, Avrupa’daki ilk aktörün, repliklerini zamanın popüler anlatılarına bağlı kalmak yerine dürüstçe hikayeler anlatmaya söz vererek alan Thispis olarak adlandırıldığını ekledi.

“Yunanca temsilci kelimesi ikiyüzlü anlamına gelir” dedi. “Pekala, ikiyüzlü olmak istemiyorum. Kulağa gösterişli geliyorsa özür dilerim.”


daha fazla yükle…
https://nypost.com/2023/04/14/nicolas-cage-shares-surprising-top-five-list-of-favorite-films-hes-done/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşım URL’sini kopyalayın