Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Nokia ve Türk Telekom, 25G PON teknolojisini Türkiye’de başarıyla test etti
Nokia ve Türk Telekom, 25G PON teknolojisini Türkiye'de başarıyla test etti

Nokia ve Türk Telekom, Türkiye’nin ilk başarılı 25G PON testini tamamlayarak ülkenin en hızlı fiber ağına dönüştürdü. Türk Telekom Ankara Keşif Merkezi’nde gerçekleştirilen laboratuvar testi, dalga boyunda 20Gbps rüzgar yönü hızına ulaştı.

Türk Telekom Smart City, ofis ve ev hizmetlerini desteklemek için süper hızlı hizmetlerin nasıl sunulacağını araştırıyor.

Nokia Diyor 25G altın Çözüm, dünyanın ilk 25G PON teknolojisi uygulamasını kullanır ve LightSpan ve ISAM erişim düğümlerini, quillion tabanlı multi-PAN hat kartlarını ve fiber modemleri içerir.

25G PON, seçilen optiğe bağlı olarak simetrik bit hızlarını (altta 25Gb/sn ve yukarı akışta 25G) ve asimetrik bit hızlarını (25/10) destekler.


Nokia’nın tipik olarak telekomünikasyon merkezinde bulunan erişim düğümleri, büyük ölçekli fiber dağıtımları için kullanılır. Binlerce kullanıcıyı fiber optik aracılığıyla birbirine bağlayarak geniş bant trafiğini entegre ediyor ve onları ağın derinliklerine gönderiyorlar. Nokia, fiber erişim düğümleri, GPON, XGS-PON, 25G PON ve Noktadan Noktaya Ethernet dahil olmak üzere çok çeşitli fiber teknolojilerini desteklediğini söylüyor.

Dirk Telekom CTO’su Yusuf Çatlak “Amacımız müşterilerimize ve kurumsal müşterilerimize en hızlı ve verimli teknolojilerle en iyi hizmet kalitesini sunmaktır. Nokia ile test ettiğimiz 25G PON çözümü, mevcut GPON ağlarının bant genişliğinin yaklaşık 10 katına ulaşıyor. Gösterildiği gibi, 16K TV, 3D 360 derece videolar ve artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimleri gibi gelecek hizmetler için en iyi kalite.

Nokia Türkiye Genel Müdürü Osgor Erzinçon “Fibere yapılan küresel yatırım, yüksek hızlı ağların getirdiği rekabet avantajının öneminin altını çiziyor. Nokia, 10Gb/sn ile senkronize PON’da lider ve 25G’ye kadar kesintisiz geçiş sunan tek üretici. Nokia’nın Quillion yonga seti ile desteklenen üç nesil PON teknolojisinin aynı anda kullanılmasında Türk Telekom’a destek vermekten mutluluk duyuyoruz.

Nokia, NBN Co. için FBTP GPON ekipmanının satıcısıdır. Bu ağın gelecekte 25G PON’u destekleyecek şekilde yükseltilmesi mümkündür. Ancak, NBN Co’nun yavaş FTTN hizmetlerini temel bir GPON FTTP hizmetine yükseltmek gibi başka önemli sorunları vardır.

İlk olarak 6 Aralık 2021’de CommsWire abonelik bülteninde yayınlandı.

Lütfen topluluğumuza buradan katılın ve VIP olun.

ITWIRE UPDATE Bültenine buradan abone olun
YouTube topluluğumuza iTWireTV’ye katılın Buraya
En son haberler için buraya geri dönün

ITWIRE’da web seminerinizin reklamını yapın

Bu web seminerleri hakkında.

Pazarlama bütçeleri artık lider nesle bağlı Web Seminerlerine odaklanıyor.

Bir web seminerinin tanıtımını yapmak istiyorsanız, etkinliğinizden önce en az 3 ila 4 haftalık bir kampanya öneriyoruz.

iTWire kampanyası, haber sitemiz itwire.com’da ve ana bülten reklamı https://itwire.com/itwire-update.html ve Advertising News & Editorial’da ayrıntılı reklamlar içerecektir. Ayrıca iTWire TV’deki açılış konuşmacısı video röportajı https://www.youtube.com/c/iTWireTV/videos Bu, iTWire ana sayfasındaki tanıtım yazılarında kullanılacaktır.

Kısmi ödemeler ve uzatılmış koşullar, Web Semineri İş destek paketi ve diğer destek programları ile web seminerlerinize ve kampanyalarınıza yardımcı olmaya odaklanmak için Lockdown iTWire’dan çıkıyoruz. Reklamlarınızı ve yazılı içeriğinizi ve video röportajınızı entegre edin.

Kampanya hedeflerinizi sizinle tartışmak için sabırsızlanıyoruz. Aşağıdaki düğmeyi tıklayın.

Daha fazla bilgi burada!

ITWIRE TV ile tanışın

iTWire TV, çok çeşitli video röportajları, haberler, görüşler ve incelemelerin yanı sıra pazarlamacılara şirketinizi ve pazarlama haberlerinizi tanıtma fırsatı sunarak teknoloji endüstrisine benzersiz bir değer sunar.

Mesajı oluşturmak ve görüşmeyi veya ürün incelemesini güvenli ve işbirliğine dayalı bir şekilde yürütmek için sizinle birlikte çalışıyoruz. Diğer teknoloji YouTube kanallarından farklı olarak, mesajınız etrafında bir hikaye oluşturup mesajınıza ekliyoruz ve ITWire’ın ana sayfasında yayınlıyoruz.

Ek olarak, röportaj gönderi mesajınızı iTWire.com sitemizde 7 farklı gönderi görünümünde görüntüleyebilir, video içeriğiniz ve indirmeleriniz için trafik ve okuyucular sağlayabilirsiniz. Bu, işletmeniz için önemli bir potansiyel müşteri yaratma fırsatı olacaktır.

İhtiyacınız olursa 3 videoyu tek kayıtta / oturuşta sunuyoruz, böylece müşterilerinize reklam vermek için bir dizi videonuz olur. Satış ekibiniz, e-postalarınızı satış ortağına ve satış ve pazarlama e-postalarının alt bilgisine ekleyebilir.

En son teknoloji haberlerini, görüşleri, röportajları, incelemeleri, ürün promosyonlarını ve etkinliklerini görün. Okurlarımızdan ve müşterilerimizden daha eğlenceli videolar.

Şimdi ITWIRE TV’de neler olduğuna bakın!

READ  Rangers Ridwan'ın Turk ve Hertha'dan ayrılışıyla ilgili gizem