Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Nokia ve Türk Telekom, 25G PON teknolojisini Türkiye’de başarıyla test etti

Nokia ve Türk Telekom, ülkenin en hızlı fiber şebekesi haline gelen Türkiye’nin ilk başarılı 25G PON testini tamamladı. Türk Telekom Ankara Keşif Merkezi’nde gerçekleştirilen laboratuvar testi, dalga boyunda 20Gbps rüzgar yönü hızına ulaştı.

Youssef Kras, CTO, TürkiyeTelekom,Dedim:Amacımız, hızlı ve yüksek verimli teknolojiler ile tüketicilerimize ve kurumsal müşterilerimize en iyi kalitede hizmet sunmaktır. Nokia ile test ettiğimiz 25G PON çözümü, mevcut GPON ağlarının bant genişliğinin yaklaşık 10 katına ulaşıyor. Testlerimiz, 16K TV, 3D 360 derece videolar ve artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimleri gibi gelecek hizmetler için en iyi kaliteyi destekleyecek olan, aşağı akış için 20 Gbps ve yukarı akış için 9.1 Gbps gösterdi.

Nokia Türkiye Genel Müdürü zgür Erzincan, “Fibere yapılan küresel yatırım, yüksek hızlı şebekelerin getirdiği rekabet avantajının öneminin altını çiziyor. Nokia, 10Gb/s Simetrik PON’da ön plandadır ve 25G hızlarına sorunsuz dönüşüm sunan bir üreticidir. Türk Telekom’u aynı anda Türkiye’nin ilk 25G PON şebekesini hayata geçirmesi ve Nokia’nın Quillion yonga setinden güç alan üç nesil PON teknolojisini kullanarak müşterilere Türkiye’nin en büyük fiber (FTTH) ağı üzerinden yüksek hızlı geniş bant sağlaması için desteklemekten mutluluk duyuyoruz.

Türk Telekom, akıllı şehir, ofis ve ev hizmetlerini desteklemek için süper hızlı hizmetlerin nasıl sunulacağını araştırıyor.

Bu makaleyi paylaşmak için aşağıya tıklayın

READ  Türk, Eximbank AFC'nin Afrikalı olmayan ilk hissedarı oldu