Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Non-binary ‘Yellow Jackets’ Aktris Liv Hewson Emmy Ödüllerine Kabul Edilmeyecek – Variety

Non-binary ‘Yellow Jackets’ Aktris Liv Hewson Emmy Ödüllerine Kabul Edilmeyecek – Variety

“Yellowjackets”in önemli bir oyuncusu Emmy sezonunda kalmayı seçti.

Popüler Showtime dramasında genç kaleci Van Palmer’ı oynayan ikili olmayan aktris Liv Hewson, büyük oyunculuk yarışlarına katılmaya hak kazanmasına rağmen bu yılki Primetime Emmy Ödülleri’nde yer almayacak. diyor Hewson, 27 türlü Televizyon Akademisi’nin oyunculuk kategorilerini kadın ve erkek olarak ayırması nedeniyle karar verdiler.

okuyor: çeşitli En son Emmy tahminleri için ödül devresi.

Hewson, “Oyunculuk kategorilerinde yerim yok” diyor. “Kendimi oyuncu olarak tanıtmam yanlış olur. Erkeklerle gitmem hiç mantıklı değil. Oldukça açık ve yüklü değil. Bana yer olmadığı için kendimi buna kaptıramam.”

Her ikisi de geçen yılın Emmy adayları olan Melanie Lynskey ve Christina Ricci’nin de yer aldığı “Yellowjackets”in ayrılmaz bir parçası olan Hewson, ikinci sezonunun en önemli anlarından biriydi. Hewson, oyunculuk Emmy ödülü için çok uzak bir ihtimal olsa da, 2. sezon Van’ın arkadaşı ve iş arkadaşı Taissa’ya (Jasmin Savoy Brown) olan sevgisi ile Tai’de pusuya yatmış olabilecek şeytana karşı artan korkusu arasında ince bir çizgide yürüdüğünü gösteriyor.

türlü Hewson’ın dizinin aktrisleri için destekleyici yarışmacılar arasında yer almasıyla, Showtime’ın oyuncu kadrosu planları hakkında özel olarak 30 Mart’ta açıklandı. O zamandan beri Showtime ve diğer oyuncularla yaptıkları toplantıda kendilerini tanıtmama kararını paylaştılar.

LGBTQ aktivistleri ve müttefikleri, Akademi Ödülleri ve Altın Küre gibi büyük ödül törenlerinde cinsiyet ayrımı gözetmeyen temsil kategorileri çağrısında bulundular. 2017’de, büyük bir TV şovunda ikili olmayan bir karakteri oynayan ilk ikili olmayan aktris olan “Billions” yıldızı Asia Kate Dillon, Televizyon Akademisi’nden cinsiyet sınıflandırmalarını netleştirmesini istedi. Kendini ikili olmayan olarak tanımlayan diğer aktörler de etki yarattı, örneğin bu yıl “House of the Dragon” dizisinde başrol oyuncusu olarak oynayan Emma Darcy ve ikili olmayan ilk oyuncu olan Carl Clemons Hopkins. yardımcı komedyen (2021’deki “The Hacks” için). ). Son zamanlarda ilerleme kaydedildi: 2021’de Gotham Ödülleri, kategorilerini cinsiyete göre tanımlamayı bırakmayı seçti. Bunu bir yıl sonra Bağımsız Ruh Ödülleri izledi. Grammy Ödülleri bile on yıldır tamamen cinsiyet ayrımı gözetmiyor.

Aynı zamanda, içermeyi savunanlar, cinsiyet dışı kategorilerin norm haline gelmesi durumunda, cisgender beyaz erkeklerin 2016’da #OscarsSoWhite’dan bu yana elde edilen kazanımları tersine çevirerek en çok yararlanacaklarından korkuyorlar. eşitliğin imkansız olduğu konusunda hepimizin hemfikir olduğunu düşündüren üstü kapalı bir kadercilik var ve bu üzücü.”

Devam ediyorlar: “En iyi kadın ve erkek yönetmen, görüntü yönetmeni, görüntü yönetmenini ödüllendirmeye başlamayacağız.” “Çünkü bunun ima yoluyla bir hakaret olacağını hepimiz anlıyoruz. Şimdilik her şeyi olduğu gibi tutabilirsiniz – ben katılmayacağım.”

J Harrison Ghee, Fox antoloji dizisi “The Accused”da Emmy ödülüne layık görülen ikili olmayan aktör

İkilem, ikili olmayan aktörleri rahatsız edici bir seçim yapmak zorunda kalacakları bir konuma getiriyor. Hewson işlerini bitirirken, Fox suç antolojisi dizisi “The Accused”ın ikili olmayan aktörü J. Harrison Ghee, Emmy değerlendirmesinin sınırlı olduğu bir dizide başrol oyuncusuna ödünç verecek. Bu arada, Some Like It Hot’un yeniden canlandırılması için Başrol Oyuncu (Müzikal) dalında Tony Ödülü adaylığı için yarışacaklar.

Gee, “Bu benim için cinsiyetçi bir meslek değil ve görünmek istediğim yere bakmamın istenmesine minnettarım” diyor. “Bu kararı vermek ruhum için zor olmadı. Sadece eylemim konusunda kendime güvenmek ve kasıtlı olmak ve anı karşılamak benim içindi.”

Hewson’a gelince, Showtime ve oyuncu arkadaşları kararlarını “inanılmaz derecede desteklediler” diyorlar – özellikle ikinci sezonu çekmeden önce ameliyat geçirdikten sonra. Hewson, durumlarının anlamlı olmasını ve Hollywood’un bu soruların inceliklerini tartışmaya devam etmesini istiyor.

Hewson, “Bundan bahsetmeye değer,” diyor. “Ve çok nazik ve saygılı bir şekilde insanlardan biraz vites değiştirmelerini istiyorum.”

READ  Gwyneth Paltrow'un Kayak Çantası Grup Sohbetini Tanıtan Dedektif: "Komik Olarak Kolay"