Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

NVIDIA, Inworld AI tarafından desteklenen gizli protokolün bir demosunu sunuyor

NVIDIA, Inworld AI tarafından desteklenen gizli protokolün bir demosunu sunuyor

Bugünkü GTC 2024 açılış konuşmasında NVIDIA CEO'su Jensen Huang, Covert Protokol adlı yeni bir AI NPC demosunu gösterdi. CES 2024'te gösterilen ve Convai teknolojisine dayanan Kairos demosunun aksine, bu demo, oyun geliştirmeye yönelik diğer büyük AI NPC platformu olan Inworld AI tarafından desteklenmektedir. Hatırlayacağınız gibi, Inworld AI ilk olarak Mount & Blade II: Bannerlord, The Elder Scrolls V: Skyrim ve Grand Theft Auto V gibi oyunlara “Bloc” modeliyle eklenmişti, ancak Rockstar, bu oyunu dehşete düşürecek kadar hızlı bir şekilde bu kadar alay etti. yaratıcı.İçerik. .

Kasım ayında Microsoft, yapay zeka tasarımı yardımcı pilotu ve karakter çalışma zamanı motoru içeren platformlar arası bir araç seti geliştirmek için Inworld AI ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Artık Inworld'ün teknolojisi, geçen yıl Computex'te tanıtılan Avatar Cloud Engine platformu NVIDIA ACE Gaming ile entegre edildi.

NVIDIA ACE eksiksiz bir “dijital insan hattı” sağlamayı amaçlamaktadır. Her şey, özelleştirilebilir Nemotron Büyük Dil Modelini (LLM) kullanarak otomatik konuşma tanıma (ASR) ve metinden konuşmaya (TTS) olanak tanıyan Riva ile başlıyor. Burada geliştiriciler, geliştiricinin oyun dünyasına uyan belirli arka plan hikayeleri ve karakterler oluşturabilir. Ayrıca NeMo Guardrails kullanan NPC'ler için programlanabilir kurallar aracılığıyla oyuncu etkileşimlerini sahnenin bağlamına daha iyi uyarlayabilirler. Son olarak Audio2Face, oyun karakterleri için yalnızca bir ses kaynağından otomatik olarak etkileyici yüz animasyonları oluşturur.

Inworld'ün sonunda geliştiriciler her NPC için çeşitli parametreleri ayarlayabilir: kişilik, bilgi, algı, hedefler, sahneler, güvenlik, uzun süreli hafıza ve ilişkiler. Inworld AI CEO'su Kellan Gibbs de şunları söyledi:

NVIDIA ACE mikro hizmetleri ile Inworld Engine'in birleşimi, geliştiricilerin dinamik anlatıları yönlendirebilecek dijital karakterler oluşturmasına olanak tanıyarak oyuncuların kodu çözme, mantık yürütme ve oynama biçimlerine yönelik yeni olanaklar sunuyor.

Nvidia ACE |  NVIDIA x Inworld AI - Gizli protokolde oyun karakterlerinin sınırlarının ötesine geçin

İlginç bir şekilde, NVIDIA'nın “Dijital İnsan Platformu Ortakları”, ACE'yi hem oyun geliştiricileri hem de müşteri hizmetleri amacıyla kuruluşlar için pazara sürmeyi amaçlıyor. İşte GTC 2024 için paylaşılan güncel liste:

READ  Super Mario Bros. blokları içerir. Düşündüğünden daha fazla jeton al
Platform ortağı Ana odak Motor desteği işe alıyor Buz Teknolojisi
En İyi Sağlık Teknolojisi Müşteri servisi gerçek değil Yönetilen hizmetler Riva ASR Audio2Face
Confy NPC oyunları Yalnızlık, gerçek dışı Yönetilen Hizmet API'si Riva ASR Audio2Face
Veri canavarları Müşteri servisi gerçek değil Yönetilen hizmetler Riva ASR Audio2Face
dunyada NPC oyunları Yalnızlık, gerçek dışı Yönetilen Hizmet API'si Riva ASR Audio2Face
Ölçün Müşteri servisi gerçek değil Yönetilen hizmetler Riva ASR Audio2Face
Uneq Müşteri servisi gerçek değil Yönetilen Hizmet API'si Ses2Yüz