Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kulaklık satılamadığı için PSVR2 üretimi durduruldu: rapor

Kulaklık satılamadığı için PSVR2 üretimi durduruldu: rapor

PlayStation VR2 kulaklığı ve kumandaları.

resim: sony

the PlayStation VR2 Mücadele ediyor gibi görünüyor. 17 Mart'a göre Bloomberg Rapora göre Sony, ilk teklifin satışlarda ivme yaratamaması ve satılmayan stokların taşmasına yol açması nedeniyle PS5 için sanal gerçeklik kulaklığını geçici olarak durdurdu.

Bloomberg International Data Corporation'a göre Sony'nin, cihazın Şubat 2023'teki lansmanından bu yana 2 milyon PSVR2 kulaklık ürettiği ve satışların her çeyrekte istikrarlı bir şekilde düştüğü belirtiliyor. Bu Ocak 2023 ile uyumludur Bloomberg rapor birden Sony kulaklıklar için zor bir başlangıç. PlayStation VR2 piyasaya sürülmeden önce bile Sony'nin ön sipariş beklentilerini karşılamakta zorlandığı bildirildi. Bunu yalanladı.

Hızlı bir bakışta bunun olmasının birkaç nedeni var. PSVR2 kulaklığı pahalıdır ve perakende fiyatı daha da yüksektir PlayStation 5 Kendisi. VR hala niş bir pazar, çünkü hem pahalı hem de onu destekleyen çok fazla büyük oyun yok. Deneyimlerimize göre, sanal gerçeklik başlıklarının takılması zahmetlidir ve… Yol tutması Bazı kullanıcılarda. Ayrıca bir PSVR2 kulaklığının da mevcut olduğu gerçeği var Geriye uyumlu değil Orijinal kulaklık oyunlarıyla. Etkileyici bir teknoloji olmasına rağmen, cihaza karşı pek çok şey var.

PSVR2'de ayrıca sistemi satacak bir ana oyun bulunmuyor. sırasında Ufuk: Dağın Çağrısı Lansman gününde Sony'nin büyük serilerinden birini bir kulaklığa takarsanız, konsol serisinin çoğu harika teknoloji demoları yapan yeni oyunlara geri döner, ancak yarım bin doları düşürmek için pek iyi bir argüman oluşturmazlar. Orijinal PSVR dünya çapında tükendi 2020'ye kadar 5 milyon adetBu, o dönemde satılan 106 milyon PlayStation 4 konsoluyla bağlantı oranı açısından bir düşüştü. Sony bunu söyledi PSVR2'yi PC'de test edindolayısıyla belirli cihazlara bağlı olmadığında muhtemelen satışlarda hafif bir artış göreceksiniz.

PlayStation VR2 hakkında daha fazla bilgi edinmek için, amorti Kotakugözden geçirmek.

READ  Steam Deck güncellemesi fan gürültüsünü azaltır - ancak bir ücret karşılığında