Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Nvidia’nın göz teması AI, şimdiye kadarki en korkunç güncelleme

Nvidia’nın göz teması AI, şimdiye kadarki en korkunç güncelleme

Nvidia, şimdiye kadarki en rahatsız edici AI destekli yazılımını piyasaya sürdü. Nvidia Broadcast uygulamasına yapılan en son güncellemede canlı yayınları ince ayar yapmak için yeni bir kamera özelliği eklendi, böylece durum böyle olmasa bile birisi her zaman kameraya bakıyormuş gibi görünüyor. Gerçek zamanlı olarak ilk gördüğümde çığlık atmama ve çığlık atmama neden olan sinir bozucu bir özellik.

Göz Teması olarak bilinen özellik, bu ayın başlarında şu adla kullanıma sunuldu: Nvidia Broadcast için 1.4 yamasının parçasıCanlı yayınlar ve video konferans için video optimizasyon yazılımı. Nvidia, bir blog gönderisinde, Göz Teması’nın, örneğin notlara veya ekran dışı metne baksalar bile kamerayla her zaman göz temasını sürdürmek isteyen içerik oluşturucular için olduğunu söyledi. Artık birkaç haftalığına dışarıda olduğuna göre, ne yapıyor olabileceğine dair daha iyi bir fikrimiz var.

Özelliğin ilginç bir görüntüsü Twitter’da yayınlandısahneleri izleyebilirsiniz. Jurassic Parkı Göz Teması ile düzenlendi, böylece oyuncular her zaman (çoğunlukla) kameraya bakıyor. Garip ve ayrı! Belki de filmi daha önce hiç izlememiş olsanız bile! Sanki kişi, öyle olup olmadıklarıyla çok meşguldü. yapabilirdi Bunu yapıyorlar, öyle olup olmadıklarını düşünmek için durmuyorlar lazım

Eye Contact’ı iş başında görmek için Polygon’daki bir meslektaşımla görüntülü görüşmeye geçtim. Sürekli iş arkadaşıma bakıyor olmama rağmen tuhaf görünüyordu. Bence bunun bir nedeni, tamamen kesintisiz göz temasının, eğer sıradan bir konuşma yapıyorsanız, size doğal veya doğal gelmemesi. Ayrıca, yazılım mükemmel değil—Nvidia beta sürümünde olduğunu söylüyor—bu yüzden bazı noktalarda başını çevirip yana bakıyor, gözleri doğrudan kameraya bakmaya dönüyordu; Bir korku filminden ele geçirilmiş bir karaktere benziyordu.

Göz Teması, AI’nın günlük tüketiciler tarafından kolayca kullanılabilir hale gelmesinin başka bir örneğidir. Çeşitli uygulamalar için kullanılabilen ChatGPT Makale yazmak gibi uygulamalar, doğal dilsel çıktısı nedeniyle bir gecede sansasyon yarattı. DALL-E, Midjourney ve Free AI Art Generator gibi diğer yazılımlar kullanılır memler oluşturmak için ve görünümü yeniden oluşturun Bazı yönetmen filmleri.

READ  Gia Dodi, Will Levis'in ayrılık söylentilerinin ardından şifreli bir mesaj paylaştı

Yapay zekanın kara büyüsünü de kullanmak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey Nvidia Broadcast’i indirmektir – ancak bilgisayarınızın çalışması için bir Nvidia GeForce RTX grafik kartı da dahil olmak üzere belirli donanımlara ihtiyacı olacaktır; bir dosyayı görüntüleyebilirsiniz Tam sistem gereksinimleri burada.