Şubat 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Blizzard stüdyosu, yönetim müdahalesi iddiasıyla federasyon planlarını durdurdu [Updated]

Blizzard stüdyosu, yönetim müdahalesi iddiasıyla federasyon planlarını durdurdu [Updated]
For Proletarya, sendika üyelerinin sözde yönetim müdahalesinden kaçındığını gösteriyor.”/>
Yakınlaştır / Proletarya filminden bir sahne Cazibe İddia edilen yönetim müdahalesinden kaçınmak için sendika üyelerini netleştirin.

Geçen ay, personel Cazibe Proletarya Stüdyosu Activision Blizzard içinde sendika oluşturan üçüncü grup oldu.. Ancak bugün Amerika İletişim İşçileri, ana şirket Activision Blizzard’ı bu sendikayı tanımaya zorlayabilecek Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu’nu (NLRB) seçme çabalarından geri adım atıyor. Bunu yaparken CWA, Proletarya CEO’su Seth Sivak’ın “özgür ve adil seçimleri imkansız kılan” eylemlerinden alıntı yapıyor.

Bir CWA sözcüsü Ars Technica’ya yaptığı açıklamada, Sivak’ın “Activision Blizzard örneğini izlemeyi seçtiğini ve işçilerin sendikalaşma arzusuna çatışmacı taktiklerle yanıt verdiğini” söyledi. CWA’ya göre bu taktikler, “grubun moralini bozan ve zayıflatan bir dizi toplantıyı” içeriyor.

Proletarya yazılım mühendisi Dustin Yost, beraberindeki bir açıklamada, bu yönetim toplantılarının Fram aracılığıyla gruba “zarar verdiğini” söyledi.[ing] Bunun yerine kişisel bir ihanet olarak sohbet [of] Kendimizi korumak ve masaya oturmak için bir araya gelme hakkımıza saygı gösterin…”

Proletarya örgütü geçen ay stüdyodaki işçilerin “büyük çoğunluğunun” sendikayı destekleyen kartlar imzaladığını söyledi. Ancak Activision Blizzard, CWA’ya yol açan sendikayı gönüllü olarak tanımayı reddetti. NLRB Seçimleri için Lobicilik Sorunu vardiya gününe giden haftalarda zorlamak.

Altında NLRB KurallarıBir işverenin sendikalaşmaya çalışan “çalışanlara müdahale etmesi, onları dizginlemesi veya zorlaması” yasa dışıdır. Ancak burada yönetimin “çatışma taktikleri”nden bahsetmesine rağmen, CWA bu tür suistimallerle ilgili olarak NLRB’ye herhangi bir haksız iş uygulaması şikayetinde bulunduğunu beyan etmedi.

çok çok hızlı

Geçtiğimiz Mayıs ayında, Activision Blizzard stüdyosu Raven Software’in kalite güvence test cihazları Benzer bir NLRB seçimini kazandı Amerikan oyun endüstrisinde tamamen tanınan ilk dernek olmak. Aralık ayında, Blizzard Albany QA çalışanları NLRB seçimlerini kazandı tanıma ulaşmak için.

READ  Samsung Galaxy S22 Ultra'nız düşme testinde başarısız oldu

Bu stüdyoların aksine Proletariat, yalnızca QA departmanındakileri değil, yönetim dışı tüm çalışanları temsil edecek bir sendika için bastırıyordu. Görünüşe göre bu yol açtı Dahili uyumsuzluk raporları Boston’daki stüdyo sendikalaşma çabalarının hızı ve genişliği üzerine.

Activision Blizzard’ın Medya İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Joe Christinat, bir yorum talebine yanıt olarak, şirketin “her çalışanın gizli bir oylama yoluyla tercihlerini güvenli bir şekilde ifade etme fırsatını memnuniyetle karşıladığını söyledi. Proletariat’taki ekibimiz her gün olağanüstü bir iş çıkarıyor. Proletarya’yı herkesin büyüyebileceği, gelişebileceği ve muhteşem bir ekibin ve kültürün parçası olabileceği bir yer haline getirmeye devam etmek için ekipleriyle birlikte çalışmaya odaklandık.”

[Update (Jan. 25): Speaking to Ars Technica, Chritinat said that allegations of “confrontational tactics” from Sivak are “totally false.”

“The Proletariat CEO was responding to concerns from employees who felt pressured or intimidated by CWA and wanted more information about what joining a union could mean,” he said. “He was defending his employees’ right to express their true preferences in a private vote, so they couldn’t be targeted for their perspectives—like he himself is being targeted by the CWA right now in public statements.”]

Bu ayın başlarında basına dağıtılan bir bildiride, bir Blizzard sözcüsü şunları söyledi: “Bazı çalışanlar, sendika kartlarını imzalamaları için baskı hissettiklerini ve neyi imzaladıkları ve imzaladıklarında bunun ne anlama geldiği konusunda yeterince bilgilendirilmediklerini söylediler… hepsinin imza atmasını sağlamak.” Çalışanlar seslerini duyurabilir, bu onların kararı.”

başlattıktan sonra Zeki sihir tabanlı battle royale oyunu Cazibe 2020’de proletarya Geçen Haziran ayında Activision Blizzard tarafından satın alındı. Ve bunun için içerik oluşturmaya geçtim. World of Warcraft.

READ  Samsung Galaxy A53 5G, ABD'de Android 13 güncellemesi alıyor