Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Oğluna dans pisti bırakan kanser hastası şarkıcı Janice Cat 31 yaşında hayatını kaybetti

Oğluna dans pisti bırakan kanser hastası şarkıcı Janice Cat 31 yaşında hayatını kaybetti

Trajedi karşısında binlerce çevrimiçi destekçisini sallanmaya ve hatta eğlenmeye teşvik eden, bakımevinde iyimser bir pop şarkısı yayınlayan şarkıcı-söz yazarı Cat Janis, Çarşamba günü Annandale, Virginia'daki aile evinde öldü. 31 yaşındaydı. .

Kardeşi William Ibsan'a göre nedeni sarkomdu.

Yasal adı Catherine Ibsan olan şarkıcı ve multi-enstrümantalist, gençliğinde müzik yazmaya başladı ve 20'li yaşları boyunca bunları yayınladı. Ancak sosyal medyada meşakkatli kanser tedavileriyle ilgili samimi bir tartışmanın yanı sıra paylaştığı “Dance You Outta My Head” kısa sürede kariyerinin en büyük hiti oldu. Disko gitarı ve gür yaylı çalgılar eşliğinde “felaketin kıyısında dans etmek” hakkında şarkı söyledi.

Bayan Ibsan, şarkıyı huzurevine girdikten birkaç gün sonra, 19 Ocak'ta yayınladı. Sağlığı kötüleştikçe şarkı, aralarında ünlülerin de bulunduğu sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çekti. Jason Derulo – Destek mesajları bırakın.

Bayan Ibsan'ın, ölümünden sonra 7 yaşındaki oğlu Lauren'i desteklemenin bir yolu olarak takipçilerini şarkıyı yayınlamaya teşvik etmesinden sonra şarkı, TikTok'ta popüler bir film müziği haline geldi. “Bu şarkıyı oğluma bırakacağım” dedi. TikTok'ta yazdı. içinde Başka bir gönderi“Şarkılarımın tüm haklarını değiştirdiğini, böylece her kaydetmenin ve her akışın Lauren'a gideceğini” söyledi.

Şarkı, TikTok'ta iki milyondan fazla videoda kullanıldı ve şarkıcı için kişisel hale geldi Billboard listelerine giren ilk şarkı.

“Hikâyemin henüz bitmemesi için dua ediyorum.” yazdığım Şarkının yayınlanmasının ertesi günü doğum gününde bir gönderide. “Ama eğer öyleyse, bu veda etmenin çok güzel bir yolu.”

20 Ocak 1993'te Katherine Janice Ipsan olarak doğdu. Washington D.C. dışında müzisyen bir ailenin dört çocuğundan biri. O keman ve piyano çalıyordu, erkek kardeşi de bazen ona davulda eşlik ediyordu. Anneleri radyo DJ'iydi ve çocuklarına müzik sevgisini aşılayan 27 yaşındaki Bay Ibsan, bu ay verdiği röportajda şunları söyledi: “Tüm Eagles ve Beatles şarkılarını ve tüm eski şarkıları seslendirdik.”

READ  Gösteriye karşı gerçek hayatta Yellowstone konumları nasıl görünüyor?

Erkek kardeşine göre, Bayan Ibsan da bir bilim meraklısıydı ve jeouzaysal analist olarak çalışmaya başlamadan önce George Mason Üniversitesi'nde jeoloji okudu. Ancak şarkı yazmanın onun çıkış noktası olarak kaldığını söyledi. “Eğer gerginse falan müzik çalmaya gider.”

2022 yılında kendisine, ilk kez boynunda bir şişlik olarak fark ettiği nadir bir kanser türü olan sarkom teşhisi konuldu. Kardeşi, ameliyat edildiğini ve bir düzineden fazla kemoterapi gördüğünü söyledi. Tedavi görürken saçını tıraş ettiği ve müzik yazdığı videolar da dahil olmak üzere TikTok'ta kişisel güncellemeler yayınladı. Temmuz 2023’te “Modern Medicine” isimli bir albüm çıkardı.

Kendisi de müzisyen olan 36 yaşındaki kocası Kyle Higginbotham, “Kat her zaman onunla neler olup bittiğini paylaşıyor” dedi. “Geçen sene kanser onu vurdu.”

Tedavi sırasında Washington bölgesindeki mekanlarda performans sergilemeye devam etti; bazen karısını kemoterapi seanslarına götürdüğünü ve ertesi gün onunla bir gösteri yaptığını hatırlayan Bay Higginbotham'ın yanındaydı. Ağustos ayında albüm çıkış şovunda sahnede nişanlandılar ve Aralık ayında evlendiler.

Ibsan, yaz boyunca Lauren'la arabadayken “Dance You Outta My Head”i yazmaya başladığını söyledi. Yedi yılı aşkın süredir birlikte çalıştığım yapımcı Austin Bello'ya bir demo gönderdim ve ondan şarkının miksajını yapmasını istedim.

Bay Bello, gözlemlerinden birini örnek olarak sunarak, “Beni her zaman etkileyen şey, ayarlamaların netliğiydi” dedi: “1 dakika 22 saniyede harmonikleri 2,2 desibel azaltın.”

Sayın İbsan, “Dance You Outta My Head”in başarısının tatmin edici ama aynı zamanda acı verici olduğunu söyledi. “Bu kadar uzun süredir müzik yaptığı ve hak ettiği takdiri aldığı için mutlu” dedi. Ancak hayranlardan gelen destekleyici mesajlar, onun asla bir turneye çıkamayacağı ya da Grammy Ödülleri'ne katılamayabileceği konusundaki hayal kırıklığını ortadan kaldırmadı.

READ  Eurovision 2022'de Ukraynalı Kalush Orkestrası İtalya'nın Torino kentinde yapılacak Büyük Final'e katılma hakkı kazandı.

Son haftalarını ailesinin Annandale'deki evinde ekmek pişirerek ve aile üyeleriyle uyumlu dövmeler yaptırarak geçirdi. Bay Higginbotham ve Loren sık sık onun yanına oturup elektronik davul pedleri çalarlardı. Yeterince güçlü hissettiğimde mırıldandım.

Bay Higginbotham, eşinin müzik kariyerinin “acıklı bir hikaye”den daha fazlası olarak hatırlanmasını umduğunu söyledi.

“Bu sadece bir kızın kanserden ölmek üzere olduğu için şarkı yazması değil” dedi. “Kat gerçek bir sanatçı ve sonuna kadar hayatının her dakikasını buna adadı.”