Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Önerilen başlama kuralındaki ceza uygulama hükümleri değiştirilebilir

Önerilen başlama kuralındaki ceza uygulama hükümleri değiştirilebilir

Başlama vuruşunda önerilen geniş kapsamlı ve kapsamlı değişiklikler, cezaların uygulanmasına ilişkin kuralları da içeriyor İniş sırasında ve deneme sırasında meydana gelir.

Şu anda olduğu gibi, yalnızca aşağıda oyun sırasında meydana gelen cezalar bir teşebbüse uygulanacaktır ve bir teşebbüs sırasında meydana gelen cezalar, yeni başlama vuruşu dizilişinin diğer 21 üyesinin değil, vuruşu yapan oyuncunun hareketiyle sonuçlanacaktır.

Ligden bir kaynağa göre, bu yaklaşımın olası sonuçları, yaklaşımda ayarlamaların yapılmasına yol açabilir. Endişelerden biri, defans oyuncularının, örneğin olumsuz sonucun orta sahadan başlama vuruşu değil, yarı mesafeden penaltı olması durumunda pas veren oyuncuya vurmak gibi bir şansı deneme potansiyelinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca Çarşamba günü bahsettiğimiz gibi, vuruşu kullananlar 20 yarda touchdown bölgesine normal 35 yarda başlama noktasından daha rahat vurabilecekleri için, bu girişimin cezası savunma tarafından rutin olarak reddedilebilir. Bu nedenle, savunma oyuncuları bir veya iki puanlık dönüşüm girişimi sırasında birine şut atmaya daha istekli olabilirler.

Durumun tamamı potansiyel istenmeyen ve/veya beklenmeyen sonuçlarla doludur. Örneğin, bir sonraki sürüşün başlangıcında bir touchdown veya teşebbüs cezası verilirse, degajın geri dönüşü touchdown ile sonuçlanırsa ne olur? Vuruştan önce bile touchdown'un tahtadan silineceği bilinecek miydi?

Bütün bunlar Rekabet Komisyonu ve mal sahipleri tarafından çözülmesi gereken sorunlardır. Bir yere düşme veya teşebbüste ceza uygulamak için hâlâ gerçek bir engelleyicinin olması gerekir. Önerilen mevcut kural, her iki oyunda da zorlu şeyleri caydırmak için yeterli sonuçlar yaratmayabilir.

Açıkçası teklifte bu potansiyel soruların birçoğu yer alıyor ve bu da nihai kuralın Mart ayında kabul edileceğini öngörmeyi zorlaştırıyor. Geçmiş yıllardaki diğer birçok kural değişikliği gibi, bu değişiklik de Mayıs ayında yapılacak bir sonraki sahiplik toplantılarına kadar sonuçlandırılmayabilir.

READ  Kalça yüzey düzeltme ameliyatından 4-6 ay sonra Patrick Kane