Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Grambling State, ilk NCAA Turnuvası görünümünde uzatmayı kazanmak için toplandı

Grambling State, ilk NCAA Turnuvası görünümünde uzatmayı kazanmak için toplandı

DAYTON, Ohio — Grambling Eyaleti koçu Donte Jackson'ın geçmişi, bugünü ve geleceği Çarşamba gecesi İlk Dört'te bir araya geldi.

Jackson, Central State'te üniversiteyi bitirdiği, eşi Shelithia ile tanıştığı ve sadece basketbolda değil koçluk kariyerine başladığı bölgeye geri döndü. Grambling State'in tarihi bir galibiyet almasına yardım ettikten sonra, Shelithia'nın elini tutarak arenayı terk etti; takımı NCAA Turnuvasında hâlâ hayattaydı.

Jackson, “Aslında ben de tenis antrenörlüğü yaptım” dedi. “Seyirciler arasında tenisçilerim var, seyirciler arasında da eski basketbolcularım var.”

Jackson'ın eski “ikinci ev sahibi” oyuncuları, 16 Numaralı Grambling State'in, ikinci yarıda 14 sayılık farkı silip 16 Numaralı arkadaşı Montana State'i uzatmada 88-81 yenmesini izledi. Kaplanlar Ortabatı Bölgesi'nde ilerliyor ve Cuma günü Indianapolis'te 1 numaralı seribaşı Purdue ile karşılaşacak.

Grambling State, 0-28'lik on bir sezonun ardından ilk NCAA Turnuvası görünümünü kazandı ve 2017'de Northwestern'den bu yana turnuvayı 1-0 açan ilk takım oldu.

Jackson, “İlk turda kazanmak muhteşem” dedi. “Bu, programımız için sadece büyük bir vitrin, bu adamlara diğer tüm büyük okullara ve buna benzer şeylere gidebileceklerini ancak Grambling'e gelerek doğru seçimi yaptıklarını bilmelerini sağlamak.”

Tigers, NCAA Turnuvasını kazanan dokuzuncu HBCU programı oldu ve 2000'den bu yana da altıncı oldu. Bunu, takımının 19 sayısının tamamını ikinci yarıda, hiçbir oyun oynanmadıktan sonra, uzatmada atan ikinci sınıf guard Jemel Cofer'ın arkasında başardılar. İlk yarıda başlayın veya Grambling'in SWAC şampiyonluk maçında Texas Southern'ı mağlup edin.

Cofer, “Oynamadığım zamanlarda bile oyunun içindeyim çünkü eninde sonunda benim adım anılacak” dedi.

READ  The ONE Fight Night 10 Ağırlık ve Yüz Kutlamasını İzleyin

Jackson, “Ona şunu söylüyorum: 'Sadece hazırlıklı olun, sadece hazırlıklı olun'” diye ekledi.

Jackson, Montana State'in top perdesine karşı daha fazla boyut kazanmak amacıyla, ilk yarının sadece altı dakikasında oynayan Grambling State'in önde gelen golcüsü Kintavation Dozier'in yerini Cofer'a aldı. Cofer sık ​​sık Montana State'in yıldızı Robert Ford III'e saldırdı; kendisi 26 sayı atarak 3 sayılık denemelerde 8 üzerinden 6 sayı attı, ancak serinin çoğunu dört faulle oynadı.

İlk yarıda 42-33 geride kalan Grambling State oyuncuları soyunma odalarında bazı tartışmaların yaşandığını itiraf etti.

Kıdemli kanat oyuncusu Jordan Smith, “Biz, idmana başladıktan 5 veya 10 dakika sonra geri dönen, en üst seviyede olacağımız ve ayarlamalar hakkında konuşacağımız bir takımız” dedi. 18 sayı, 9 ribauntla oynadı.

Jackson odaya girdiğinde oyuncular özellikle savunmada gerekli ayarlamaları yapmışlardı. Ford ve genç forvet Brian Jurak'ın sıcak şutlarına rağmen Montana State Tigers ikinci yarıda sadece 30 sayıya ulaştı ve Bobcats'i mağlup etmek için bazı noktalarda karışıklık yaşadı.

Jackson, oyuncuları hakkında “Zorluklar için yaratılmışlar” dedi. “Dezavantajlı durumlardan ve buna benzer şeylerden gelen çok sayıda adamım var ve zorluklar hayatın bir parçası. Bu, kötü bir durumla karşılaştığınızda nasıl toparlandığınız ile ilgili.”

Grambling State'in, 2023 Yılın Ulusal Oyuncusu Zach Eddy liderliğindeki Purdue ile karşılaşmadan önce yeniden şarj olması için 48 saatten az zamanı var. Geçen yıl Purdue, aynı zamanda İlk Dörtlü kazanan Fairleigh Dickinson'la 16. sıraya gerileyen ikinci 1 numaralı seribaşı oldu. eşleşme Boilermakers'la karşılaşmadan önce.

Purdue, son üç NCAA Turnuvası karşılaşmasının her birinde çift haneli serilere yenildi.

Jackson, “1 numaralı tohuma boşuna sahip değiller” dedi. “Ülkedeki en iyi uzun adama sahipler ve biz de gelip oynamalıyız. [I’ll watch] Bu gece çok film var. “Zaten pek uyuyamadım.”

READ  McDavid 50. sırada ama Oilers ligin en iyi takımına yenildi