Ağustos 17, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Orta sınıf iPhone’lar en yeni Apple çiplerine sahip olmayacak

Orta sınıf iPhone'lar en yeni Apple çiplerine sahip olmayacak

Bu yılın başlarında, ünlü analist Ming-Chi Kuo’nun ilginç bir raporu, Apple’ın yeni A16 yongasını yalnızca iPhone 14 Pro modelleri için tutabileceğini, normal iPhone 14 modellerinin ise geçen yılın A15 yongasını alacağını ortaya koydu. Yeni bir raporda Kuo, giriş seviyesi ve orta sınıf iPhone modellerinin, şirket iş stratejisini değiştirdikçe gelecekte Apple’ın en yeni yonga setlerine sahip olmayacağını iddia etti.

A15 çipli iPhone 14

Apple’ın bu yıl dört yeni iPhone modelini duyurması bekleniyor: iPhone 14, iPhone 14 Max (iPhone mini’nin yerini alacak daha büyük 6,7 inçlik bir sürüm), iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max. Normal iPhone 14 modelleri, minimum dahili yükseltmelerle iPhone 13 ile aynı tasarımı korurken, Pro serisi, aşağıdaki özellikleriyle daha fazla dikkat çekecek. Yeni ekran tasarımı Ve Büyük kamera yükseltmeleri.

Apple’ın daha pahalı iPhone modellerine özel yeni bir tasarım gibi büyük güncellemeleri ilk kez sürdürmesi olmayacaktı. 2017’de iPhone X yepyeni bir tasarım, Face ID ve diğer yeni teknolojilerle tanıtılırken, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, iPhone 7’nin yalnızca daha iyi sürümleriydi.

Ancak iPhone 8 ve iPhone X’in her ikisi de aynı A11 Bionic çip tarafından destekleniyordu. Apple bu stratejiyi sonraki yıllarda iPhone XR, iPhone XS, iPhone 11, iPhone 11 Pro vb. ile izledi. Şimdi işler değişecek gibi görünüyor.

Kuo’nun raporundan sonra ikisi de 9to5Mac Ve Bloomberg Bağımsız kaynaklar doğruladı Dört iPhone 14 modelinden yalnızca ikisi yeni ve daha hızlı bir çip alacak. Bazı analistler, Apple’ın yeni telefonlarında 4 GB yerine 6 GB RAM’e sahip A15 yongasının daha güçlü bir versiyonunu kullanacağına inansa da mimari iPhone 13 yonga setindeki ile aynı olacak.

İlk başta, bunun küresel çiplerin eksikliğinden dolayı geçici bir hareket olabileceğini düşündük, ancak şimdi Kuo aksini düşünüyor gibi görünüyor.

READ  Cesur arama motoru, sonuçlarınızı özelleştirmenizi sağlar

Yeni iş stratejisi

bir raporda onun kişisel bloguKuo, orta sınıf iPhone 14 ile üst düzey iPhone 14 Pro arasındaki büyük farkların, daha pahalı modelleri tüketiciler arasında daha popüler hale getirmesi gerektiğini kaydetti. Daha önce iPhone 14 Pro’nun 2022 yılı sonuna kadar yeni model satışlarının %40 ila %50’sini oluşturması beklenirken, tahmin şimdi %60’a yükseltildi.

Ancak burada daha önce söylenmemiş bir şey var: Kuo, bundan böyle Apple’ın en yeni çiplerinin üst düzey iPhone modellerine özel olacağını iddia ediyor. Başka bir deyişle analist, Apple’ın artık en yeni ve en büyük çipleriyle giriş seviyesi ve orta seviye iPhone modellerini piyasaya sürmeyeceğine inanıyor.

Yeni işlemciyi daha pahalı iPhone modelleri için elde tutmak, daha ucuz olanlar yerine daha fazla insanın bunları satın almasına neden olacak ve bu da ortalama iPhone fiyatını artıracaktır. Bu, Apple’ın iPhone satışlarından elde edeceği kârın daha da yüksek olacağı anlamına geliyor. Elbette Kuo, bunun yüksek kaliteli iPhone’lar için kamera tedarikçilerine de fayda sağlayacağını belirtiyor.

En yeni işlemci çipi gelecekte üst düzey iPhone modellerine özel olacak, bu nedenle üst düzey iPhone modelleri norm olacak ve üst düzey kamera bileşeni tedarikçileri tercih ediliyor.

Doğruysa, aynı yeni çipe sahip tüm bir iPhone serisine sahip olma günleri sona ermiş gibi görünüyor. Öte yandan, bu şaşırtıcı değildi çünkü Apple, iPad serisinde benzer bir şey yapıyordu. Daha pahalı modeller Mac’lerle aynı çiplerle donatılmıştır, daha ucuz iPad modelleri ise iPhone çipleriyle kalır.

iPhone 14 lansmanı ve kullanılabilirliği

Her şey planlandığı gibi giderse, Apple muhtemelen Eylül ayında iPhone 14 ve iPhone 14 Pro’yu tanıtacak. Tedarik sorunları nedeniyle lansman sırasında kullanılabilirliğin sınırlı olabileceğini lütfen unutmayın.

READ  Lego'nun yeni Minifigür Fabrikası, kendinizin 12 dolarlık bir minyatürünü yaratmanıza izin veriyor

Ayrıca okuyun:

FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. daha fazla.


Daha fazla Apple haberi için YouTube’da 9to5Mac’e göz atın: