Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Overwatch 2 6v6, OW1'in topluluk versiyonuyla geri dönüyor

Overwatch 2 6v6, OW1'in topluluk versiyonuyla geri dönüyor
Michelle Cornelia

6v6 deneyimini, hatta Overwatch One deneyiminin tamamını mı kaçırıyorsunuz? Artık belirli bir Atölye oyun modu sayesinde Overwatch'ı tekrar ziyaret etmenin bir yolu var.

Overwatch 2'nin 6v6'nın yeniden düzenlenmesini ve eski özellikleri talep eden oyuncular, uzun süredir toplulukta konuşulan bir konuydu.

Her ne kadar bu konsept resmi olarak oyuna geri dönmemiş ve geçmişte reddedilmiş olsa da aslında Overwatch sayesinde orijinal Overwatch deneyiminin keyfini çıkarmanın bir yolu var. Oyun modu oyuncu tarafından oluşturulur.

Açıklamaya göre “Overwatch 1 Emulator”, oyunculara atölye komut dosyalarını kullanarak Overwatch 2'de 6v6 Overwatch One deneyimi sunuyor.

Ancak 6v6 modu bu oyun modunun öne çıkan tek özelliği değil; oyuncular aynı zamanda Wayback Machine'i kullanarak Overwatch Wiki'de referans verilen eski kahraman istatistiklerinin ve mekaniklerinin de keyfini çıkarabilecekler.

Bu, tank yeniden düzenlenmeden önce eski DPS Doomfist olarak oynayabileceğiniz, Orisa'nın hâlâ nihai bongosuna sahip olduğu, Mercy'nin süper atlayışının bir düğmeye basmak yerine eski numarayı kullanmanızı gerektireceği ve çok daha fazlası anlamına geliyor.

Tüm yeni pasif kahramanlar da gitti. Bazı destek kahramanları kendi kendilerini iyileştiremeyecek, DPS hedef iyileştirmeyi azaltmayacak ve tıpkı Overwatch'ta olduğu gibi tank geri tepmelerinde azalma olmayacak.

Kısacası bu oyun modu, oyuncuların Overwatch'tan bir kez keyif almasını sağlamayı amaçlıyor Mümkün olan en doğru ve “gerçek” yöntem.

Katılmak isteyenler Discord topluluğu aracılığıyla planlanmış lobicilere katılabilir. İçerik oluşturucu, oyuncuların “dahili MMR” sistemi kullanarak sıralanmamış ve dereceli lobilere katılabileceklerini ve ayrıca bu hafta eğlence için 2021 Overwatch 1 Nisan Şakası yamasını da barındırdıklarını belirtti.

READ  PlayStation China Hero Project'in üçüncü aşaması 10'dan fazla oyun içerecek

Overwatch'ı denemek ya da sadece nostaljiden kurtulmak istiyorsanız bu sizin çağrınız.