Haziran 27, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Oyuncular, PGA Şampiyonasının İkinci Gününde Tam Oklahoma Etkisine Sahip Oldu

Oyuncular, PGA Şampiyonasının İkinci Gününde Tam Oklahoma Etkisine Sahip Oldu

Tulsa, Oklahoma. — Soğuk bir cephe ve 40 mil hıza ulaşması beklenen rüzgarlar PGA Şampiyonası’nın ikinci gününde yaklaşıyor ve yetkilileri Southern Hills’deki yeşillikleri düzensiz bırakmaya teşvik ediyor.

Cuma günü erken saatlerde oyunculara, “beklenen şiddetli rüzgar nedeniyle yeşil çimler bugün tüm antrenman ve golf sahalarında biçilmeyecek” şeklinde bir kısa mesajla bilgilendirildi.

Rüzgarların gün boyunca 20 mil / saat, sabahın ilerleyen saatlerinde 40 mil / saat’e varan gusül ve ardından saat 17.00 civarında gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Tahminlere göre, gece fırtınaları dolu ve şiddetli yağmur içerebilir.


PGA Şampiyonası’ndan tam alan puanları


ABD PGA Şampiyonası Direktörü Kerry Haig, bunun bir PGA Şampiyonası’nın modern çağında Yeşiller’in ilk kez turlar arasında kesilmediğini söyledi.

İkinci raundun ardından beş farkla önde olan Bernd Weisberger, “Açıkçası biraz daha yavaşlar, ama bence böyle kalması iyi bir karardı. Bence çok adil oldu,” dedi.

Herkes mutlu değildi.

68 yaş altı 2 şut atarak yedi farkla öne geçen Terrell Hutton, “Yani, aylık madalya değil, büyük bir oyun oynuyoruz” dedi. “Biliyorsun, hm [bouncing] yerin etrafında. Darbeleri kazmak çok zordur. Yani harika bir atış yapıyorsunuz ve içeri girmiyorlar gibi görünüyor, ki büyük bir turnuvada oynarken bunu kabul etmek zor.

“Benim görüşüme göre, Yeşiller’in hafta sonu daha iyi olacağını umuyorum. Ancak bunu söylerken, kendime kuş yapma fırsatları vermek için hala iyi atışlar yapabilmem gerekiyor, bu yüzden bunun bizi nereye götürdüğünü görün.”

PGA of America yeşil hızları açıklamadı ve bazı oyuncular haftanın başlarında bazı kort yüzeylerinin, özellikle 9, 10 ve 18 numaralarının dik eğimler nedeniyle oynanamaz hale gelebileceği konusunda uyardı.