Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Oyunculuk işim için bacak uzatma ameliyatı oldum

Oyunculuk işim için bacak uzatma ameliyatı oldum
  • 38 yaşındaki Rich Rotella, kariyerini ilerletmek için uzuv uzatma ameliyatı geçiren bir aktör.
  • Boyuna 3 inç eklediğini ve güvenini artırdığını söylüyor, ancak acı vericiydi.
  • Rotella’nın hiç pişmanlığı yok ve yaşadıklarıyla ilgili bir belgesel üzerinde çalışıyor.

Bu makalenin, Los Angeles’tan 38 yaşındaki aktör Rich Rotella ile kariyerini ilerletmek için bacak uzatma ameliyatı deneyimi hakkında yaptığı bir sohbete dayandığı bildiriliyor. Uzunluk ve netlik için düzenlendi.

Gençken bile her zaman daha uzun olma ihtiyacı hissettim. 5’5″ yaşındaydım ve yaşıtlarıma kıyasla daha solgun hissediyordum, bu yüzden annem ve ben o sırada yaşadığım Maryland, Frederick County’deki bir doktordan tıbbi yardım istedik. Doktor, sonunda almadığım büyüme hormonunun da aralarında bulunduğu, boyumu uzatmak için çeşitli seçenekler önerdi.

Ergenlikte büyüme atağı geçirir miyim diye beklemeye karar verdim ama 17 yaşındayken kardeşlerimle basketbol oynarken kolumu kırdım ve röntgenlerde büyüme plaklarımın kapandığı görüldü. Doktorum bana asla 5 fit 5 fitten daha uzun olmayacağımı söyledi. Bu çok sinir bozucuydu ama devam etmeye çalıştım.

2013 yılında bacak uzatma ameliyatını düşündüm ama çok pahalı geldi

İlk olarak 2013’te ameliyat olmayı düşündüm ama evliydim ve araştırmama göre ameliyat 100.000 doların üzerindeydi. O zaman bu kadar para harcamak mantıklı görünmüyordu.

Hollywood’da bir aktördüm 2009’dan beri Betty White’dan Mindy Sterling’e kadar birkaç ünlü ve yetenekli film yapımcılarıyla çalıştı. Zamanla, yardımcı rolünde sıkışıp kaldığımı hissettim. 2019’da Hollywood’daki 10. yıl dönümüm arifesinde birkaç yönetmen ve yönetmenden kariyerim hakkında dürüst görüşlerini paylaşmalarını istedim. Boyum nedeniyle liderlik rolleri alamadığımı söylediler.

Ana kadrom genellikle 5 fit 8 ve üstü. Bu çok büyük bir şoktu ve bazı mandalları düşürmüş gibi hissettim. Bunu düşünmek için biraz zaman harcadım – ve sonra pandemi oldu. Duygularımın dünyada olup bitenlerle karşılaştırıldığında önemsiz olduğunu hissettim.

READ  Prens Harry ve Meghan Markle taç giyme töreninde "kaosa" neden olabilir

Sonraki adım cerrahımı seçmekti.

Ekim 2020’de bir YouTube kanalına rastladım. “Syborg 4 Hayat” Tamamen kozmetik uzuv uzatma ve uzuv varyasyonları hakkındaki bilgilere adanmıştır. Tüm videoları inceledikten sonra duygulandım ve ameliyat yolculuğumla ilgili bir belgeselde işbirliği yapma umuduyla yaratıcısı Victor Igono’ya bir mesaj göndermeye karar verdim.

Vurduk ve fikrimizi önerdik Novasafe, ameliyatta kullanılan ekipmanı yapmaktan sorumlu donanım şirketi. Bir dizi tartışmanın ardından şirket yönetim kuruluna katıldı ve belgeselin ilerlemesine yardımcı olan prosedür için donanım sağlamada önemli bir rol oynadı.

Dr. Dror Bali’yi seçtim. Bali Enstitüsü Florida, West Palm Beach’te cerrah olarak. O zaten daha fazlasını yaptı 20.000’den fazla ameliyat, Ve harikalar yaratacağı konusunda ona güvenebileceğimi biliyordum.

Rich Rutella ameliyattan sonra kendi röntgenine bakıyor.

Ameliyattan sonra röntgende görülen Rutella.

Zengin Rutella’nın İzniyleSüreç boyunca niyetimi bir sır olarak sakladım. Nisan 2022’de gerçekleşen ameliyattan aylar önce planlarımı kız arkadaşımla paylaştım. Boşandıktan sonra onunla çıkmaya başladım. İçeri girmeden önce ona söylediğim tek kişi oydu.

Sağlıklı bir şekilde ameliyat olacak ve kırık bacaklarla uyanacaksınız.

Ameliyattan sonra enstitü, kemiğinizi sıfırdan yeniden büyütmek için haftada beş kez bir fizyoterapistle çalıştığınız tesislerinde üç aylık bir mola istedi. Ameliyatın kendisi dört saat sürdü, ancak iyileşme en çok zaman alan kısımdır – bu yavaş ve acı verici bir süreçtir. Hareketim çok sınırlıydı ve güçlü ilaçlar kullanıyordum.

İşlemin fiyatı, seçtiğiniz yönteme ve fizik tedavinin dahil olup olmadığına bağlıdır. Uyluk veya diz üstü ameliyatı olmayı seçtim ve sonunda 100.000 doların üzerinde para harcadım. Sigortam ameliyatı karşılamadı, ancak insanların maliyet analizlerine fizik tedavi seanslarını dahil etmelerini öneriyorum. Boyumu 3 inç artırdım, 5 fitten 5 fit 8 fite çıktım.

Rich Rotella, uzuv uzatma ameliyatından sonra tekerlekli sandalyede.

Rotella, uzuv uzatma ameliyatından sonra tekerlekli sandalyede.

Zengin Rutella’nın İzniyleAmeliyattan hemen sonra aileme ve arkadaşlarıma kararımı bildiren bir grup e-postası gönderdim. Karışık tepkiler aldım ama birçok kişi fikrimi sorguladı.

Bu inanılmaz acı verici bir deneyim

Bu hayatımda yaptığım en zor şeylerden biriydi. Kemikleriniz yavaş yavaş büyür: Bir cihaz, bacaklarınızın çubuklarını günde yaklaşık 1 mm uzatır.

Sürece bağlı kalmalısınız: İstediğiniz prosedür türü ve iyileşme süreci hakkında kapsamlı araştırma yapın, sizinle birlikte çalışacak sağlık uzmanlarıyla tanışın ve yolun her adımını takip edin.

Rich Rotella, uzuv uzatma ameliyatından rehabilitasyonu sırasında bir bisiklet makinesinde.

Rotella, uzuv uzatma ameliyatından rehabilitasyonu sırasında bir bisiklet makinesinde.

Zengin Rutella’nın İzniyleBunu yapmak isteyen profesyoneller için bir yedek planlarının olması zorunludur. Bu, kariyerinizi gerçekten etkileyebilecek bir şey çünkü birkaç ay çalışamayacaksınız. Ve bunu tek başına yapamazsın. Neyse ki yolculuğu kolaylaştırmak için kız arkadaşımdan yardım aldım.

Bu ameliyat sınavlara olan güvenimi artırdı

Şu anda, 2024’te yayınlanması planlanan, post prodüksiyon aşamasında olan belgesel üzerinde çalışıyorum. Ayrıca, hikayemin haklarını satma umuduyla büyük stüdyolardan yöneticilerle ağ kurma fırsatları aramaya başladım. Bu arada, üzerinde çalışmayı dört gözle beklediğim başka filmlerim var.

Hala yanlış yaptığımı düşünen çevremdeki insanlardan aldığım olumsuz tepkiler umurumda değil çünkü uzuv uzatma ameliyatı diğer estetik ameliyatlar gibidir. Bu, hayatım boyunca kendim için istediğim bir şeydi ve Hollywood kariyerim olmasaydı bile, yine de yapacağımı düşünüyorum.

Kariyerinizi geliştirmek için estetik ameliyat oldunuz mu? [email protected] adresine bir e-posta gönderin