Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Pak-Durk Maarif Okulları ve Kolejlerinde mezuniyet töreni

İslamabad, 21 Ağustos /DNA/ – Pak-Türk Maarif Uluslararası Okulları ve Kolejleri, Chak Shahjad Erkek Kampüsü İslamabad, akademik kariyerini Intermediate (HSSC & A-Levels) seviyesine kadar başarıyla tamamlayan öğrencisi için “Mezuniyet Töreni” adlı inanılmaz bir etkinlik düzenledi. . Kampüs Müdürü Sn. Fazlı Büşül ve Chuck Shahjad Kampüsü Müdürü Sn. Jawad Hasan’ın ev sahipliğinde.

Kur’an-ı Kerim okuyan ve Türkiye Maarif Vakfı Ülke Temsilcisi Sn. Mezuniyet töreni Harun Kuşukaladaklı’nın açılış konuşmasıyla başladı. Bu etkinlikte Profesör Dr. Türkiev’in Pakistan’ın yeni Büyükelçisi Mehmet Basazi’yi aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz, TMF Mütevelli Heyeti Üyesi-Mrs. TuğbaIşıkErcan, Sn. Prof. Dr. Shamsul Qamar akademisyenleri COMSAT Üniversitesi ve Sn. Muhammed Rafiq Tahir (Kıdemli Danışman- SSP) Allama Iqbal Open University Islamabad.

Bay. Harun Kuşkaladaklı, mezun olan öğrencileri Ara Sınavda gösterdikleri başarı ve bundan sonraki çalışmalarından dolayı tebrik etti. Eğitimin her iki ülke için önemine ve Pak-Türk Maarif Uluslararası Okul ve Kolejlerinin eğitim ve okuryazarlık gelişimine büyük katkısının altını çizdi.

Pak-Türk Maarif Uluslararası Okulları ve Kolejlerinin, Türk hükümetine ait kar amacı gütmeyen bir eğitim kurumu olan Türkiye Maarif Vakfı çatısı altında faaliyet gösterdiğini detaylandırıyor. 13 Ocak 2021’de iki hükümet arasında Hükümetlerarası Anlaşma imzalandı.

Ayrıca dinleyicilere, TMF’nin dünya çapında 49 ülkede bulunan 429 okulda 50.000’den fazla öğrenciye kolaylık sağladığı bilgisini verdi. Pakistan’daki Pak-Türk Maarif Uluslararası Okulları ve Kolejleri olarak TMF, Pakistan genelinde 10 farklı şehirde bulunan 27 kampüste 13000’den fazla öğrenciye son teknoloji eğitim olanakları sunmaktadır.

Bu yıl 145 öğrenci bu kampüsten başarıyla mezun olmuştur. Bu yıl 40 öğrenci burs aldı ve yüksek öğrenimleri için tanınmış uluslararası üniversitelere yerleştirildi.

İki kardeş ülke Türkiye ve Pakistan için eğitimin sadece gelecekleri için değil, onları yeni nesil aracılığıyla birbirine yakınlaştırmak için hayati bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Eğitim gelişimine yönelik stratejimiz ve yaklaşımımız, programlarımızda mümkün olan en yüksek kalite ve standardı hedeflemektedir. “İki Millet, Bir Gelecek” felsefesini benimseyen Pak-Türk Maarif Uluslararası Okulları ve Kolejleri, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmaya teşvik edilen ve öğretmenlerin başarılarını kutlayan öğrenciler için ilham verici, değerli, entegre ve ilerici bir öğrenme ortamı sağlar. çabaları için. Son olarak, her iki ülke için de daha parlak ve daha iyi bir gelecek için en son teknolojinin yardımıyla öğrenciler arasında yaratıcı ve eleştirel düşünme becerilerinin geliştirilmesine vurgu yaptı.

READ  Öğrenciler, turdan Turks & Caicos'a dönüyor

Davet töreninde konuşan TuğbaIşıkErcan Hanım, bu büyüleyici etkinliğin düzenlenmesinde öğrenciler, öğretim üyeleri ve TMF yönetiminin çabalarını takdir etti. Ayrıca başarılı öğrencileri, velilerini ve öğrencilerin becerilerini akademik ve kişilik gelişimleri yoluyla cilalamak için çaba gösteren öğretmenleri de takdir etti.