Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos, en çok aranan sonbahar destinasyonları anketinde ilk sırada

Turks ve Caicos, bu sonbaharda seyahat etmek isteyen Amerikalılar için en çok aranan yer.

Çok adalı güzel ülke, önümüzdeki sezon Amerikalı gezginler için neyin ve nerelerin sıcak olduğunu ortaya çıkarmak için TripAdvisor’ın 2022 Güz Seyahat Endeksi’nde zirveye yerleşti.

Araştırma, TripAdvisor’ın birinci taraf arama ve tescilli tüketici duyarlılığı verilerine dayanmaktadır.

Bu sonbaharda seyahat eden Amerikalılar arasında Cancun en popüler destinasyon olurken, Turks ve Caicos, bu sonbaharda Amerikalıların TripAdvisor’daki seyahat aramalarında yıldan yıla en büyük artışı gören destinasyon oldu.

Listelenen en popüler destinasyonlar arasında derecelendirilen tek Karayip adasıdır.

Amerika, DCI için bir numaralı kaynak pazardır ve en iyi havayolları tarafından hizmet verilmektedir.

Çalışmaya göre, yoğun yaz seyahat sezonu sona ererken, Amerikalıların tatil iştahı henüz bitmiş değil. ABD’de yanıt veren on kişiden altısı (yüzde 61), seyahat şekilleri değişse bile bu yıl sonbahar gezisine çıkmayı planladıklarını söylüyor.

Enflasyondan bağımsız olarak, TripAdvisor Düşüş Endeksi anketine göre, yaklaşık on Amerikalıdan dördü (yüzde 37) bu sonbaharda seyahat etmeyi planlıyor.

Bu, Mayıs 2022’de yayınlanan ve Amerikalıların yüzde 32’sinin hala planlandığı gibi seyahat etmek istediğini belirten bir önceki yaz anketinden bir artışa işaret ediyor.

Bir seyahatin en heyecan verici unsurları söz konusu olduğunda, TripAdvisor Güz Seyahat Endeksi, Amerikalılar için ilk beş seçeneğin yemek (yüzde 54), aktiviteler (yüzde 52), ardından üçüncü sırada insanlar ve manzara (48) olduğunu ortaya koydu. yüzde) ve hava durumu (yüzde 40).

Neredeyse üçte biri (yüzde 32) seyahatlerinin temel amacının yemek ve gece hayatının tadını çıkarmak olduğunu söyledi ve yaklaşık dörtte biri (yüzde 24) önceden restoran rezervasyonları yaptı.