Mayıs 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Pak-Türkiye Girişimcilik Zirvesi ikili ticareti teşvik edecek

İstanbul

Türk ve Pakistanlı girişimciler, iki ülkenin “zenginliği” için çalışmak üzere Cuma günü Türk başkenti İstanbul’da ağ oluşturmak için bir araya geldi.

İstanbul Sabah’daki Jaim Üniversitesi’ndeki (İZU) girişimcilerin açılış kampında konuşan Pakistanlı eğitimci Waqar Badshah, “Girişimcilik, insanların hükümetin ötesine geçmelerine ve istihdam yaratmalarına olanak tanıyor.

Pakistan heyetine başkanlık eden Chad Allawala, çoğu bilişim sektöründen bir grup Pakistanlı girişimcinin bir haftadır Türkiye’de kamp kurduklarını, iki ülke arasındaki ikili ticaret ve ticari bağları geliştirmeye yardımcı olmak için ağlar ve ilişkiler kurduklarını söyledi. .

Ekonomi profesörü Mehmood Plut, geçen yıl açılan Zaim Tech Park’ın her iki ülkeden girişimcilere açık olduğunu söyledi.

Bulut, genç girişimcilerin ekonomiyi iyileştirmek için “yeni teknolojilere odaklanması” gerektiğini söyledi.

İZU, geçen yıl Pakistanlı girişimciler için bir teknoloji zirvesine de ev sahipliği yaptı.

Allawala, Anadolu Ajansı’na yaptığı ziyarette, “Pakistanlı girişimciler, ağ ve ilişkiler geliştirmek için Türk şirketleri ve bireyleri ile ayrı ayrı görüştüklerini” söyledi.

“Dijital patlama, mal sahibi, şirket ve müşteri arasındaki engelleri ortadan kaldırdı ve her iki ülkemizin de böyle bir fırsatı yakalaması gerekiyor” dedi.

Karaçi’den Allawala, “Dünyanın her yerinden Pakistan’da oturarak para kazanılabilir ve BT sektöründeki patlama nedeniyle insanların para kazanmaları ve bölgelerinde farklı kalkınma projelerine yatırım yapmaları mümkün” dedi. Başlangıç ​​Grind Bölüm Direktörü.

Türk şirketlerini Pakistan’a davet etmek için buradayız” dedi. “Biz çok misafirperver bir ülkeyiz.”

Genç MÜSİAD (Türk İşadamları Derneği) Türkiye Uluslararası İlişkiler Başkanı Talha Akbaş, “Genç MÜSİAD, işlerimizi geliştirmek ve güçlendirmek için çeşitli alanlarda ilişkiler kurmak için Pakistanlı meslektaşlarıyla birlikte çalışıyor” dedi.

Copyright 2022 Anadolu Ajansı. Tüm hakları Saklıdır. Bu içerik yayınlanamaz, yayınlanamaz, yeniden yazılamaz veya yeniden dağıtılamaz.