Mayıs 30, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Panathinaikos’un sahibi Ergin Ataman gemide karşılandı

Yazan Johnny Asconis/ [email protected]

Ergin Ataman, Pazar günü Panathinaikos’un sahibi Dimitris Giannakopoulos tarafından sosyal medya aracılığıyla karşılandı ve iki yıllık sözleşme imzaladı.

Eurohoops tarafından bildirildiği üzere 57 yaşındaki Ataman, Greens’te baş antrenörlük görevlerini devralmaya hazırlanıyor. 2022-23 sezonunun sonunda Anadolu Efes’ten ayrılacak ve 2023-24 sezonuna giden yeni takımına odaklanacak.

Tecrübeli taktikçi, İstanbul’u tekrar Turkish Airlines Euroleague Şampiyonası’na taşıdı. Gelecekte, bir Yunan takımının ilk Türk baş antrenörü olacak ve yakın tarihli bir röportajda önizlediği gibi Panathinaikos’un yeni Zeljko Obradovic olarak ortaya çıkmak istiyor.

Ataman, Efes’te başarılı ve tarih yazan bir büyüyü sona erdirerek tarafını Türkiye BSL’de finale taşıyacak. Mevcut 18-8 WL çetelesi, genel olarak üçüncü, Fenerbahçe Beko’nun üç maç ve lider Türk Telekom’un dört maç gerisinde. Yerel ligin şampiyonunu belirlemek için playofflardan önce normal sezonun çift ayaklı round-robin programında dört maç kaldı.

Kulüp seviyesinin ve pek çok ödülün ötesinde, geçen Nisan ayından 2023 FIBA ​​​​Dünya Kupası elemelerine kadar Türkiye’nin A Milli Takım teknik direktörü olarak görev yapan Ataman, bu yaz Filipinler, Japonya ve Endonezya’da yapılacak turnuvaya katılma şansını kaçırdı. . Türkiye, Ağustos ayında FIBA ​​Olimpiyat Ön Elemeleri yerine 2024 FIBA ​​Olimpiyat Elemeleri için beş biletle yarışacak.

Görsel kaynak: EuroleagueBasketball.net

En son haberleri okuyun

READ  Türk Telekom Yapay Zeka Projesi Birincilik Ödülü