Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Panik yapmayın, Valve, Steam Deck’teki sözde ‘sürüklenme’ sorunlarını çoktan çözdü

Panik yapmayın, Valve, Steam Deck'teki sözde 'sürüklenme' sorunlarını çoktan çözdü
resim: kapak

Steam Deck’e el atabilirseniz ve endişeleniyorsanız “Drift” sorunlarından bahsetmiştimPaniğe gerek yok gibi görünüyor.

valf, rekor sürede (Zaman valfi değil, Tanrıya şükür), Steam Deck parmaklarıyla ilgili varsayılan sorunları gidermek için zaten bir düzeltme yayınladı. Bu bilgi, Twitter’daki bir güncellemede doğrudan Valve tasarımcısı Lawrence Yang’dan geliyor.

İşte tam olarak söylediği şey – “son bir üretici yazılımı güncellemesinin” nasıl suçlanacağını açıklıyor ve ekip hatayı gidermek için zaten bir düzeltme göndermişti:

Herkese merhaba, Steam Deck denetleyicileri hakkında kısa bir not. Ekip, bildirilen sorunları inceledi ve bunun yakın zamanda yapılan bir aygıt yazılımı güncellemesinden bir ölü bölge düşüşü olduğu ortaya çıktı. Hatayı gidermek için bir düzeltme gönderdik, bu yüzden ‘yeniden güncellediğinizden’ emin olun .

Valve’in hızlı tepkisi (düzeltme dahil) epeyce hayranı etkilemiş görünüyor. Sosyal medyadaki birçok kullanıcı, bir oyun şirketinin böyle bir sorunla ilk elden mücadele ettiğini görmenin ne kadar güzel olduğunu da kabul etti. Diğerleri, durumu Nintendo’nun bir donanım sorunu olan Switch Joy-Con kaymasıyla ilgili kalıcı sorunlarıyla karşılaştırmadan edemedi.

İşte o yorumlardan küçük bir örnek:

@eksi117 – “NintendoNintendoAmerica Switch’in drifti nasıl yapılıyor?”

@_Sağlam – “Geliştirme ekibine çok hızlı bir şekilde düzelttikleri için büyük bravo. Bu arada Nintendo: Drift’te mi? Joycon Drift bir efsane.”

Tweet yerleştirme – Nintendo 5 yıldan fazla sürdü ve Steam 24 saatten az sürdü.

İşte buradasınız – Valve’in Steam Deck’ini düşünüyorsanız, diğer platformlardan bazılarını rahatsız eden ürkütücü drift hakkında endişelenmenize gerek yok gibi görünüyor.

READ  İnceleyen Kişi 70 Dolara 16TB Taşınabilir SSD Satın Aldı, Bu Bir Dolandırıcılığı Kanıtlıyor

Steam Deck ile kendi başınıza ilgileniyor musunuz? Nintendo Switch ihtiyacınız olan tek taşınabilir oyun konsolu mu? Aşağıda bir yorum bırakın.