Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ukrayna Xbox, PlayStation ve “tüm oyun geliştirme şirketlerinden” Rusya’ya desteği yasaklamalarını istedi

Ukrayna Xbox, PlayStation ve "tüm oyun geliştirme şirketlerinden" Rusya'ya desteği yasaklamalarını istedi

Editörün Notu: Ukrayna’daki savaş devam eden, acılı ve duygusal bir konudur. IGN, topluluk üyelerini bu konuda bir sohbete girerken saygılı olmaya teşvik eder ve hiçbir tür tacizi onaylamaz.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, “tüm oyun geliştirme şirketlerini ve espor platformlarını” Rusya ve Beyaz Rusya’yı desteklemeyi geçici olarak durdurmaya çağırdı ve özellikle Xbox ve PlayStation’a bir açık mektup gönderdi.

onun üzerine Twitter hesabıFedorov, Xbox ve PlayStation’ı etiketleyerek şunları yazdı: “Şu anda Ukrayna’da neler olduğunu kesinlikle biliyorsunuz. Rusya Ukrayna’ya değil medeni dünyaya savaş ilan ediyor. İnsani değerleri destekliyorsanız yaşamalısınız. [sic] Rus pazarı! “

Açık mektup, şirketlere “tüm Rus ve Belarus hesaplarını geçici olarak yasaklamaya, Rus ve Belarus takımlarının ve oyuncularının tüm uluslararası espor etkinliklerine katılımını geçici olarak durdurmaya ve Rusya ve Beyaz Rusya topraklarında düzenlenen tüm uluslararası etkinlikleri iptal etmeye” çağırıyor. Açıkça belirtilmemesine rağmen, Fedorov, Rus işgaline zımni desteği nedeniyle muhtemelen Belarus’u uygulamaya dahil etti.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin başlangıcından bu yana, oyun endüstrisinin birçok bölümü, insani yardım kuruluşları için bir dizi bağış toplama çabası da dahil olmak üzere Ukrayna’ya destek verdi.

Bununla birlikte, Little Orpheus platform oyununun Sovyet ile ilgili hikayesi nedeniyle ertelendiğini görmüş olsak da, Rusya’da piyasaya sürülen ilgisiz oyunları henüz duymadık. Bu, Disney, Sony Pictures ve Warner Brothers’ın ülkede gösterime giren filmleri çektiğini gören film endüstrisiyle çelişiyor.

Açık mektup hakkında yorum yapmak için Microsoft, Sony Interactive Entertainment ve Nintendo ile iletişime geçtik.

READ  Mario Kart 8 Deluxe şarkılarının ikinci dalgası 4 Ağustos'ta 4 Ağustos'ta geliyor

Federov’un konuşmasının tamamını aşağıda okuyabilirsiniz:

Joe Scripps, IGN’de yönetici haber editörüdür. onu takip et heyecan. Bizim için bir ipucunuz var mı? Potansiyel bir hikayeyi tartışmak ister misiniz? Lütfen adresine bir e-posta gönderin haber ipuçları@ign.com.