Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Papa’dan komedyenlere: Daha iyi bir dünya hayal etmemize yardım edin

Papa’dan komedyenlere: Daha iyi bir dünya hayal etmemize yardım edin

Papa Francis dünyanın dört bir yanından 100’den fazla komedyenle buluşarak onları insanları neşelendirmeye ve insanların gerçeği tüm çelişkileriyle görmelerine yardımcı olmaya teşvik ediyor.

Christopher Wells’in yazdığı

Papa Francis Cuma sabahı yaptığı açıklamada, komedyenlerin en sevilen ve övülen sanatçılar arasında yer aldığını çünkü “insanları güldürme yeteneğine sahip olduklarını ve bu yeteneği geliştirdiklerini” söyledi.

Bu kadar çok “kasvetli haber” varken, kamusal ve kişisel krizlerin ortasında komedyenler “huzur ve gülümseme” yaymayı başarıyor ve “farklı nesillerden, farklı kültürlerden tamamen farklı insanlarla” konuşabilen az sayıdaki kişi arasında yer alıyor. . Arka plan.”

Özellikle Papa, “kahkahanın bulaşıcı olduğunu”, “toplumsal engelleri yıkıp bağlar oluşturabildiğini” belirterek, komedyenlerin bize “eğlence ve kahkahanın insan yaşamı için gerekli olduğunu” hatırlattığını belirtti.

Değerli bir hediye

Papa Francis, komedyenlere, “kalplerde ve halklar arasında barışı yayacak, zorlukların üstesinden gelmemize ve günlük baskıların üstesinden gelmemize yardımcı olacak” “değerli bir yeteneğe” sahip olduklarını söyledi.

Papa Hazretleri, komedyenlerin bir başka “mucizesine” dikkat çekerek, ciddi meseleleri ele alırken bile insanları gülümsetebilme yeteneğinin altını çizdi. Onlara şunları söyledi: “Gücün kötüye kullanılmasını kınıyorsunuz, unutulmuş konumları dile getiriyorsunuz, ihlalleri vurguluyorsunuz ve uygunsuz davranışlara dikkat çekiyorsunuz… ama paniğe, teröre, endişeye veya korkuya neden olmuyorsunuz.”

Tanrıyı gülümset

Papa Francis, Sophia’nın ipucunu alarak, yaratılışta “ilahi bilgeliğin, sanatınızı tarihteki ilk izleyici olan Tanrı’dan başka kimsenin yararına kullanmadığını” ve Tanrı’nın yaptığı çalışmalardan memnuniyet duyduğunu belirtti.

Komedyenlere “Bunu unutmayın” dedi. “Tek bir seyircinin bile dudaklarına zekice bir gülümseme koyabildiğinizde, Tanrı’yı ​​da gülümsetmiş olursunuz.”

Asla kimseye “karşı” olmayın

Mizah duygusuyla düşünmenin ve konuşmanın insan doğasını anlamamıza ve hissetmemize yardımcı olduğunu vurguladı. Papa, mizahın “insanları hatalarından dolayı gücendirmediğini, aşağılamadığını veya kınamadığını” söyledi. Diğer iletişim türlerinden farklı olarak mizahın “asla kimseye ‘karşı’ olmadığını, her zaman kapsayıcı ve proaktif olduğunu, açıklık, sempati ve empati uyandırdığını” söyledi.

READ  En son Julian Sands haberleri: Kayıp İngiliz aktörün ailesi, 11 günlük aramanın ardından Kaliforniya makamlarına teşekkür ediyor

Hatta Papa şunları söyledi: “Sevdiklerimizle oyun oynayıp şakalaştığımız gibi, Tanrı’ya da gülebiliriz.” Ancak bunun inananların, özellikle de yoksulların dini duygularını incitmeden yapılması gerektiğini söyledi.

Daha iyi bir dünyanın hayalini kuruyorum

Papa Francis konuşmasını katılımcıları ve sanatlarını kutsayarak tamamladı. “İnsanları, özellikle de hayata umutla bakmakta zorlananları mutlu etmeye devam edin” dedi. “Bir gülümsemeyle gerçeği çelişkileriyle görmemize ve daha iyi bir dünyanın hayalini kurmamıza yardım edin!”