Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Patricia Arana, Grand Turk’ün yeni Mukim Hakimidir

Patricia Arana, Grand Turk’ün yeni Mukim Hakimidir
Bayan Patricia Arana, 13 Mayıs 2024 tarihinde Büyük Türk Mukim Sulh Hakimi olarak yemin etti.

Turks ve Caicos Adaları Yargısına ilk olarak Nisan 2022’de Sulh Ceza Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü olarak katıldı.

Sulh Ceza Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü görevini üstlenmeden önce, memleketi Belize City’deki Belize Yüksek Mahkemesinin Genel Yazı İşleri Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Arana, yargı kariyerine 2010 yılında sulh hakimi olarak başladı ve 2015 yılında kıdemli hakimliğe terfi etti. Kıdemli bir sulh hakimi olarak Belize’nin çeşitli bölgelerinde görev yaptı ve birçok durumda mahkeme başkanı olarak görev yaptı. Bu süre içinde kaldı ve iki yıl boyunca Belize’nin Mali İstihbarat Birimi’nde hukuk danışmanı olarak görev yaptı.

Bayan. Arana, Hukuk Lisansı (Hons) kazandığı Batı Hint Adaları Üniversitesi’nden ve Hukuk Eğitimi Sertifikası kazandığı Jamaika’nın Norman Manley Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Orada, Hukuk Taslağı Hazırlama ve Yorumlama alanında HH Dunn Memorial Ödülü’nü alarak öne çıktı.

Bayan Arana, bölgesel olarak şu anda Turks ve Caicos Adaları yargısı adına Karayip Adli Memurları Birliği’nin (CAJO) icracı üyesi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Karayip Kadın Hakimler Birliği’nin (CAWJ) ve Ulusal Garifuna Konseyi’nin (NGC) Orange Walk Şubesi’nin aktif bir üyesidir.

Bayan Arana, 2022 yılında atanmasından bu yana Turks ve Caicos Adaları’nda çeşitli görevlerde bulunmuştur: ADR Yöneticisi ve en son Arabuluculuk Komitesi Üyesi, Usul Kuralları Komitesi Üyesi, Barış Duruşma Komitesi Yargıcı, Adalet Barış Düzeni Komitesi üyesi ve Seçim Hakimi.

READ  Kaçınılmaz olarak eve 100.000 $ kazanan hisse alır | seçici