Eylül 26, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Paul Allen’ın 1 milyar dolarlık sanat koleksiyonu açık artırmaya çıkıyor

Los Angeles Rams v Seattle Seahawks

Getty Resimleri

Son zamanlarda, Paul Allen’ın sahip olduğu NFL (ve NBA) franchise’larının er ya da geç satılacağına dair spekülasyonlar ortaya çıktı. Şu anda, büyük sanat koleksiyonu satılıktır.

Associated Press aracılığıyla, 1 milyar doları aşan yaklaşık 150 ürün Açık artırma ile satılacak Christie’s tarafından.

Şu anda Seahawks’ın hakim sahibi olan kız kardeşi Judy şunları söyledi: “Bu işletmeler pek çok kişi için çok şey ifade ediyor ve biliyorum ki Kristi, Paul’ün isteklerine uygun olarak hayırsever çabalar için muazzam bir değer yaratmak üzere onların saygılı bir şekilde yayılmasını sağlayacaktır.”

Bu bağlamda “hayırsever çabalara” yapılan atıf önemlidir. Seahawks ve Portland Trail Blazers’ın olası bir satışıyla ilgili bir konu, Paul Allen’ın güveninin, gelirler Allen’a giderken varlıklarının tasfiye edilmesini gerektirdiğine dair bir rapor nedeniyle ortaya çıktı.tutku projeleri. Ayrıca Jodi Allen Temmuz ayında Seahawks’ın şu anda satılık olmadığını açıklayan bir açıklama yaptığında, “Bir zaman gelecek. Bu değiştiğinde Paul’ün servetinin büyük çoğunluğunu hayır işlerine adama planları göz önüne alındığında, bu büyüklükte ve karmaşıklıkta bir gayrimenkulün tamamlanması 10-20 yıl sürebilir. Takımların satılması için önceden belirlenmiş bir zaman çizelgesi yok.”

En önemli tarih 1 Mayıs 2024’tür. Mayıs 2024’ten önce Seahawks satışı gelirin yüzde 10’u Washington Eyaletine gitmek, takımın mevcut stadyumunu inşa etme anlaşmasının şartlarından biri. Seahawks’ın potansiyel olarak 5 milyar dolar veya daha fazla gelir elde etmesiyle, anlaşmanın tepesinden gelecek olan paranın büyük bir kısmı bu. Bu noktada, satmak için 20 ay daha beklemek kolay.

Sonunda, Seahawks satılacaktı. Paul Allen’ın 1 milyar dolarlık sanat koleksiyonunun satışı, bunun sadece bir zaman meselesi olduğunun altını çiziyor.