Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Peter Sometsky’nin Çağdaş Sanatında Türkler, Yahudiler ve Diğer Almanlar – Duyurular

Peter Sometsky’nin çağdaş sanatında Türkler, Yahudiler ve diğer Almanlar

Seminer Kooperatifi Kitap Yayıncılığı: 12 Kasım 4:30-18:00, Chicago Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nden Reinhold Heller ile

Cochrane-Woods Sanat Merkezi
Oda 157, 5540 Güney Greenwood Caddesi
60637 Şikago IL

İle birlikte Çağdaş sanatta Türkler, Yahudiler ve diğer Almanlar, Peter Sometsky Gerhard Richter, Anselm Kiefer ve Rosemary Trockel gibi çağdaş Alman sanatı tartışmalarına hakim olan sanatçılar, Almanya’da her zamanki şüpheciliği bırakan bir görsel kültür vizyonu sunuyorlar. Majir Moradi, Hitto Steele ve Tanya Yuri. Almanya’nın çok kültürlü sanat ortamına ilişkin bu ilk kitap uzunluğundaki çalışmada Sometsky, Türkiye, Yahudi, Arap, Asyalı, İranlı, Sindhi ve Roman, Balkan ve Afro-Alman otuzdan fazla Alman sanatçının eserlerini araştırıyor. .

Peter Cain’in 1978 deneme koleksiyonunu yansıtan bir başlıkla, Freud, Yahudiler ve diğer Almanlar, Bu kitap, Gay kitabı gibi, Alman kültüründe “biz” ve “onlar” kavramını reddeder. Çeşitli medyalarda sanat eserlerini tartışan ve kimlik ve topluluk hakkındaki fikirleri eleştiren ve genişleten Sometsky, kozmopolit bir Almanı savunan seçkin bir beyaz, Hıristiyan Alman kültürünün kurgusunun tam tersi bir hikaye sunuyor. Başta Almanca ve Türkçe olmak üzere dilin eleştirel, çelişkili ve oyunbaz uygulamalarının kullanımına yönelik çalışmaları değerlendirir; Alman beden politikasında “yabancı cisimlerin” varlığını doğrular; Yiyecekleri kültürel bir sembol olarak yakalar; Kitle iletişim araçlarıyla etkileşim kurmak; Ve zaman unsurunun sızdığı yerleri betimleyerek yaşar.

Alman çağdaş sanatına ilişkin Amerikan tartışmaları, etnik kökenli olmayan Almanların Almanya’nın en önemli görsel sanatçılarından bazıları olarak ortaya çıkışını büyük ölçüde görmezden geldi. Çağdaş sanatta Türkler, Yahudiler ve diğer Almanlar Bu boşluğu doldurur.

Tartışılan sanatçılar arasında
Rozbeh Asmani, Said Baalbaki, Candice Breitz, Esther Dischereit, Nezaket Ekici, Parastou Forouher, Özlem Günyol & Mustafa Kunt, Manaf Halbouni, Silke Helmerdig, Mwangi Hutter, Natasha A. Kelly, Fziar, Moradi, Shah,

READ  Büyük Kaçış Karnavalı Turks ve Caicos Adaları'na geliyor

Peter Sometsky South Carolina Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Tasarım Okulu’nda Sanat Tarihi profesörüdür.