Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Phil Spencer, Doom: The Dark Ages’i PlayStation 5’e getirme kararını kısaca açıklıyor – IGN Live 2024

Phil Spencer, Doom: The Dark Ages’i PlayStation 5’e getirme kararını kısaca açıklıyor – IGN Live 2024

Xbox başkanı Phil Spencer, bugün Xbox Expo’dan sonra sohbet etmek için IGN Live’a uğradı ve en büyük açıklamalar ve duyurulardan bazıları hakkında konuştu. Bu olaylardan biri yalnızca Doom: The Dark Ages’in ortaya çıkışı değil, aynı zamanda PlayStation 5’e de geleceğinin duyurulmasıydı.

IGN’den Ryan McCaffrey tarafından verilen karar sorulduğunda Spencer, kararı en azından kısmen id Software’in stüdyo direktörü Marty Stratton’a bağladı.

Spencer, “Doom kesinlikle birden fazla platformda geçmişi olan serilerden biri” diye açıkladı. “Herkesin oynamayı hak ettiğini düşündüğüm bir dizi. Birkaç yıl önce Marty ile bir toplantıdayken Marty’ye ne yapmak istediğini sordum ve o da onu tüm platformlarda satmak istediğini söyledi.”

“Herkesin oynamayı hak ettiğini düşündüğüm bir seri.

Yaygın söylentiler ve beklentinin ardından Doom: The Dark Ages, bugün Xbox Showcase’de resmi olarak tanıtıldı ve ayrıca PlayStation 5’in yanı sıra Xbox Series X/S ve PC’ye de çıkacağı doğrulandı. Yakın zamanda yapılan bir doğrulamayı temsil ediyor Not Defteri raporu Bir sonraki Doom sürümü, Xbox’ın birinci taraf oyunlarını rakip konsollara getirmek için devam eden kampanyasının dahili adı olduğu söylenen “Project Latitude” adlı şeyin bir parçası olacak.

Bu çapraz platform hamlesi resmi olarak Şubat ayında Xbox’ın rakip konsollara yönelik dört özel oyunu duyurmasıyla başladı: Grounded, Pentiment, Hi-Fi Rush ve Sea of ​​​​Thieves. O zamanlar Xbox bu hareketi şöyle açıklamıştı: Xbox kablosu Daha sonra, “Hem Xbox’ın hem de bir bütün olarak sektörün uzun vadeli başarısını garantilemek için gelişmeye devam etmeliyiz.”

Doom: The Dark Ages hakkında bildiklerimize gelince, bu orta çağdan ilham alan bir temaya sahip karanlık bir fantazi ön filmi. Xbox, demodan sonra bugün yaptığı açıklamada “oyuncuları, tanrıların, kralların ve canavarların destansı, sinematik bir hikayesi içinde acımasız bir savaşta şeytani ordularla savaşırken Büyük Suikastçı maskesinin arkasına koyduğunu” söyledi.

READ  AMD hisseleri işlemciler açıklandıktan sonra düştü

Doom: The Dark Ages’in 2025’te piyasaya sürülmesi planlanıyor. Daha fazla bilgi için bugünkü Xbox Showcase’de duyurulan her şeye göz atın ve Phil Spencer ile daha fazla özel sohbetimiz için bizi takip etmeye devam edin.

Alex Stedman, IGN’de eğlence haberciliğini denetleyen kıdemli bir haber editörüdür. Yazmadığı veya düzenleme yapmadığı zamanlarda onu fantastik romanlar okurken veya Dungeons & Dragons oynarken bulabilirsiniz.