Mart 25, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Pixel 7 yalnızca 64 bit Android’i test eder, 32 bit uygulamaları çalıştıramaz

Pixel 7 yalnızca 64 bit Android'i test eder, 32 bit uygulamaları çalıştıramaz
yakınlaştır / Güzel bir “Hazel” renginde Pixel 7.

Google

İşte bir sürpriz: Android’in yakında piyasaya çıkacak Pixel Tablet ile 32 bit uygulamalar için desteği bırakmaya hazırlandığını öğrendik. kod almak Yalnızca Android’in 64 bit sürümü için ayarlamak için yapılan check-in’ler. Kimsenin fark etmediği şey, Pixel 7’nin 64-bit uygulamalar için desteği de kesiyor olması, bu nedenle dünkü sürüm yalnızca 64-bit Android’e yönelik bir geleceğe doğru büyük bir adım atıyor. Esper Kıdemli Teknik Editör Meşal Rahman Bunun nasıl çalıştığının ayrıntılarını keşfettim.

Görünüşe göre Pixel Tablet, Android’in yalnızca 64 bit sürümünü çalıştıran ilk kişi olmaya devam edecek ve Pixel 7 bu dönüm noktasına yalnızca yarım adım atıyor. 32 bit uygulamalar şu şekilde devre dışı bırakılır: program bayrağıAncak henüz 64-bit Android’de çalışmıyor. 32 bitlik bir uygulama yüklemeye çalışmak, “Uygulama telefonunuzla uyumlu olmadığı için uygulama yüklenmedi” diyen bir hata mesajı görüntüler.

Görünüşe göre işletim sistemi yalnızca 64 bit sürümler için tam olarak hazır değil, çünkü Bazı sistem kitaplıkları Hala 32 bit, ancak Google oraya ulaşacak. Ek olarak, sentetik bir yazılım bayrağıyla başlamak iyi bir test durumudur. Google, yalnızca 64-bit’in kaç soruna yol açacağını tam olarak söyleyebilir ve işler gerçekten kötüye giderse bir yazılım güncellemesinde bayrağı kolayca kapatabilir.

Gerçekte, çoğu tüketici 32-bit uygulamaların eksik olduğunu fark etmeyecektir. Java uygulamaları Android RunTime (ART) tarafından derlenir ve çalışma zamanı yalnızca 64 bit ikili dosyalar oluşturabilir! Tek endişe, geliştiricinin 64 bit sürümleri oluşturmasına ihtiyaç duyacak olan Java dışı uygulamalardır (genellikle oyunlar). Play Store 64 bit desteğini tanıttı zorunlu mu 2019’daki tüm güncelleme uygulamaları için, tek sorun, birkaç yıllık terk edilmiş yazılım uygulamalarıyla ilgili olmalıdır. 2013 ezilme vuruşu kanat çırpan kuş Ana örnek gibi görünüyor.

READ  Activision Blizzard'ın yeni 'Çeşitlilik Alanı Aracı' geliştiricilerden ılık bir resepsiyon aldı
RIP <em> kanat çırpan kuş </ em>.  Şimdi 32 bitlik bir cennette uçup gidiyor.  ” src=”https://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2022/10/38-980×444.jpg” width=”980″ height=”444″/></a><figcaption class=
yakınlaştır / huzur içinde yatsın kanat çırpan kuş. Şimdi 32 bitlik bir cennette uçup gidiyor.

Ron Amadeo

Yalnızca 64 bit modu yakında yeni Android cihazlar için gerçek olacak. Pixel 7’nin Tensor 2’si hala her çekirdekte 32 bit desteğine sahip olsa da, muhtemelen 2022’nin bunu söyleyebilen tek amiral gemisi telefonu. Arm’ın önerdiği gibi, hem Qualcomm hem de bu yılın amiral gemisi Samsung SoC’ler sekiz çekirdekten üçünde yalnızca 32-bit’i destekliyor X3 SoC tasarım 2023 için 32 bit desteği yok. Çin pazarına odaklanan Qualcomm reddettiği söyleniyor 32 bit desteği yakında düştüğünde ve Arm’ın yönergelerini takip etmeyebilir.

Yalnızca tam 64 bit Android derlemelerine başladığımızda, tüm bu 32 bitlik hatayı kaldırarak muhtemelen daha iyi performans ve daha iyi güvenlik göreceğiz. Rahman diyor Dahili bir Google araştırması, performans ve güç verimliliğinde yüzde 5-10’luk bir iyileşme ve RAM ve depolama gereksinimlerinin azaldığını gösterdi.