Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

PlayStation, PS5’in piyasaya sürülmesinden bu yana ilk kez “tamamen stoklanmış” olmasıyla harika Noel indirimleri bekliyor

PlayStation, PS5’in piyasaya sürülmesinden bu yana ilk kez “tamamen stoklanmış” olmasıyla harika Noel indirimleri bekliyor

Sony, bu Noel’de konsol satışları açısından şimdiye kadarki en iyi sezonlarından birini beklediğini ve PlayStation 5 stokunun, PS5’in Kasım 2020’deki lansmanından bu yana ilk kez “tam tedarik”e ulaştığını söyledi.

PlayStation CEO’su Eric Lempel, Marvel’s Spider-Man 2’nin piyasaya sürülmesiyle PlayStation’ın olumlu beklentilerinin de arttığını söyledi. Baron (aracılığıyla Çağı sıfırla).

Lempel, Sony’nin Kovid salgını ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin neden olduğu tedarik zinciri sorunları nedeniyle sekteye uğradığını ve bunun da PS5’i üretmek için gereken bileşen kıtlığına neden olduğunu söyledi.

Spoiler içermeyen Marvel’s Spider-Man 2 incelemesi.YouTube’da izle

PlayStation Başkanı Jim Ryan, PS5 kıtlığının bu yılın başlarında sona erdiğini ancak konsolun envanterinin istikrara kavuşmasının biraz zaman aldığını duyurdu. Lempel, “Artık PlayStation 5 isteyen herkesin bir tane alabileceği için heyecanlıyız” dedi.

Lempel, küresel tedarik zinciri sorunlarının çözümü ve özel oyunları sayesinde Sony’nin PS5’in ilerlemesi için “güçlü” bir görünüme sahip olduğunu sözlerine ekledi. İncelememizde olumlu karşılanan ve dört yıldız alan Marvel’s Spider-Man 2’nin Noel döneminde konsol satışlarının artmasına yardımcı olması bekleniyor.

Mali yılın başından itibaren (Nisan 2023) dahili tahminler, Sony’nin bu mali yılda, Nisan 2024’ten önce 25 milyon adet daha sevk edeceğini tahmin ediyordu. Sony’nin son mali sonuçları, Ağustos 2023 itibarıyla dünya çapında toplam 41,7 milyon PS5 konsolu sevk ettiğini ortaya çıkardı. .

Lempel, PlayStation VR2’den gelecek herhangi bir satış artışı konusunda daha ihtiyatlı davrandı ve bunu “gelişmekte olan bir iş” olarak nitelendirdi.

“Sanal gerçeklik kategorisi bizim için önemli” dedi. “Bu, yenilik yapmamıza yardımcı olabilecek bir kategori. İnsanların oyun oynamasının tek yolu asla bu olmayacak, ancak içinde olduğumuza sevindim. Yaşanacak harika deneyimler var ve tüketiciler bunu gerçekten seviyor. Ancak bu, yeni ortaya çıkan bir kategori bizim için iş.”

“Bu, parçası olmak istediğimiz bir şey ama bu sezonki temel önerimiz bu değil. PlayStation 5 işin özü.”

READ  Reddit için Apollo'nun yaratıcısı daha küçük ve tuhaf şeylere yöneldi