Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

PLTR Hisse Senedi: Palantir Kazançları, Güçlü İş Büyümesine İlişkin En Yüksek Gelir Tahminleri

PLTR Hisse Senedi: Palantir Kazançları, Güçlü İş Büyümesine İlişkin En Yüksek Gelir Tahminleri

Palantir Teknolojileri (PLTR) Pazartesi günü, Wall Street hedeflerini aşan ilk çeyrek kazançlarını ve gelirini bildirdi. PLTR hissesi, şirketin CEO’sunun yapay zekaya artan ticari ilgiden yararlanma planlarını özetlemesiyle öne çıktı.
X31 Mart’ta sona eren dönem için Palantir’in kazancı düzeltilmiş bazda 5 sentti. Veri analitiği yazılımı üreticisi, gelirin de %18 artışla 525 milyon dolara ulaştığını söyledi. Veri analiz yazılımının üreticisi, piyasa kapandıktan sonra sonuçları bildirdi.

Analistler, 506 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 4 sent kazanç bekliyorlardı. Ayrıca, Denver merkezli Palantir, hükümet gelirlerinin tahminlerle uyumlu olarak %20 artarak 289 milyon dolara ulaştığını söyledi. Bu arada, ticari gelir %15 artışla 236 milyon dolara yükseldi ve Görüntülemeleri 217 milyon dolar aştı.

PLTR hissesi bugün öğleden sonraki borsa işlemlerinde %12,5 artışla 8,71’e yükseldi.

Palantir CEO’su: Talep ‘benzeri görülmemiş’

Hissedarlara yazdığı bir mektupta CEO Alex Karp, yazılım üreticisinin yapay zeka araçlarına artan ilginin ortasında iyi bir konumda olduğunu söyledi.

“Yeni AI platformumuz (AIP) için katılım ve talebin derinliği emsalsiz” dedi. “Şu anda kurumsal ve satış ekiplerimizi bu organik ve dahili ilgiyi pazardaki erişimimizi genişletmeye dönüştürmek için seferber ediyoruz.”

“AIP, ticari ve devlet sektörlerindeki şirketlerin kendi veri kümelerinde büyük dil modellerinin gücünden yararlanmalarına olanak tanıyor. Platformun ilk yinelemesi bu ay belirli müşterilere sunulacak” diye ekledi.

Palantir stoğu: satışları yönlendiren ışık

Genel kabul görmüş muhasebe ilkelerini veya GAAP’ı kullanan Palantir, Mart çeyreğinde 17 milyon dolarlık net gelir elde ettiğini söyledi.

Haziran ayında sona eren cari çeyrek için Palantir, 537 milyon dolarlık tahmine karşın 530 milyon dolarlık gelir bekliyordu.

PLTR hissesi, 2023’te Palantir’in kazanç raporuna doğru %15 arttı.

Ona göre, Palantir stoğu, olası 99 üzerinden 26 gibi zayıf bir göreceli güç derecesi taşıyor. IBD stok kontrolü.

READ  Elon Musk: SpaceX'in kontrolden çıkan uzay aracı kendi kendini yok etmek için mücadele etti

Ayrıca Palantir, gelirinin yaklaşık %60’ını devlet kurumlarından alıyor. Palantir yazılımını istihbarat toplama, terörle mücadele ve askeri amaçlar için kullanıyorlar. Buna ek olarak, yazılım üreticisi sağlık, enerji ve imalat sektörlerine de genişledi.

Twitter’da Reinhardt Krause’u takip edin @çalışan 5G kablosuz ağlar, yapay zeka, siber güvenlik ve bulut bilişim ile ilgili güncellemeler için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

IBD Digital: IBD mavi çipli hisse senedi listelerinin, araçlarının ve analizlerinin kilidini bugün açın

IBD’nin ETF pazar stratejisiyle piyasayı nasıl zamanlayacağınızı öğrenin

Almak ve satmak için 10 haftalık hareketli ortalama nasıl kullanılır?

IBD’den ücretsiz haber bültenleri alın: Pazar Hazırlığı | Teknik rapor | nasıl yatırım yapılır