Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Pokemon Scarlet ve Violet DLC, bir Pokemon olmanızı sağlıyor ve hayranlar çok mutlu

Pokemon Scarlet ve Violet DLC, bir Pokemon olmanızı sağlıyor ve hayranlar çok mutlu

Yıllar önce, Pokemon HeartGold ve SoulSilver, herhangi bir Pokemon’un oyuncuyu her yerde takip etmesine ilk kez izin verdiğinde, hayranlar, sevdikleri arkadaşlarının onlarla birlikte dünyayı dolaştığını görme fikriyle heyecanlanmıştı. Ancak yeni DLC Pokemon Scarlet and Violet: The Indigo Disk’te Pokemon bir adım daha ileri gitti: Pokemon’unuz yalnızca sizi takip etmekle kalmıyor, aynı zamanda Pokemon olabilirsiniz.

The Indigo Disk’te, oldukça erken bir zamanda, Terarium’un içindeki Synclaire adlı bir karakteri bulabileceksiniz ve kendisi için bir görevi tamamladıktan sonra size Synchro Makinesi’ni kullanmayı öğretecek. Bu, aslında kendi Pokemon’unuz “olmanıza” ve haritada dolaşmanıza, onları kontrol etmenize ve otomatik yarasalarda kullanmanıza olanak tanır. Uygulamada, bu oldukça işe yaramaz bir özellik – bunun en iyi yanı, Pokémon’unuzu menzil dışına çıktıklarında tekrar tekrar çağırmak zorunda kalmak yerine, otomatik savaş sırasında kontrol edebilmektir.

Ancak Pokemon hayranları için Sync, şimdiye kadarki en iyi şekilde aptalca bir oyundur. Bunların çoğu Pokémon’un ne kadar sevimli ve aptal olduğuna bağlanabilir. Örneğin Tinkaton olarak oynayabilir ve gördüğünüz her şeye dev bir çekiçle vurabilirsiniz:

Toedscool olarak oynayabilir ve Teraryum’da el çırparak dolaşabilirsiniz:

Bunun benim favori yorumum, mutlak bir keyif yaratmak için Squidward yürüyüşünün ses efektlerini kullanıyor:

Pokemon Tanrısı Arceus olarak uçabilirsiniz:

Veya bu çok uygun şekilli kaya oluşumunda Aslan Kral’ı yeniden yaratın:

Ancak Pokemon hayranları tarafından hazırlanan en iyi klipler, en sevdikleri canavar, en iyi arkadaşları ve gerçek arkadaşları olarak etrafta koşmanın saf keyfini yaşayan insanlardan geliyor:

Indigo Disk DLC’ye yeni baskın yaptıysanız, bu özelliğin kilidini açmak için Terrarium’un merkezi plaza alanına gitmenizi ve Synclaire ile konuşmanızı şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca çok oyunculu bir oyunda da kullanabilir ve arkadaşlarınızla Pokemon partisi yapabilirsiniz. Bu tamamen saçma, tamamen gereksiz ama tamamen keyifli bir özellik ve ben bunun için buradayım.

READ  Octopath Traveler II, PS5, PS4, Switch ve PC için duyuruldu

Pokemon Scarlet ve Violet, hem temel oyunlara ilişkin incelememizde hem de Teal Mask DLC incelememizde belirttiğimiz gibi biraz daha az eğlencelidir ve Indigo Disk’e erişmeden önce bitirmeniz önemlidir. Indigo Disk incelememiz şu anda devam ediyor ve tatilden önce yayınlanacak, ancak bu arada, eğer bu konuda uzmanlaştıysanız, yeni genişletme içeriği için wiki kılavuzlarımız üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyoruz.

Rebecca Valentine, IGN’de kıdemli bir muhabirdir. Bir hikaye ipucunuz var mı? [email protected] adresine gönderin.