Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple, Aile Paylaşımı toplu davasını 25 milyon dolar karşılığında çözdü

Apple, Aile Paylaşımı toplu davasını 25 milyon dolar karşılığında çözdü

2015-2019 yılları arasında Apple özelliğini en az bir kişiyle birlikte kullandıysanız ve App Store üzerinden bir uygulama aboneliği satın aldıysanız, şirketten 50 dolara kadar tazminat alabilirsiniz. MacSöylentiler Apple, teknoloji devini Aile Paylaşımı konusunda müşterileri yanıltmakla suçlayan toplu davayı sonuçlandırmak için 25 milyon dolar ödeyecek.

Bu özellik, en fazla altı aile üyesinin uygulama aboneliklerini birbirleriyle paylaşmasına olanak tanır, ancak bireysel geliştiricilerin, isterlerse kişilerin tek bir aboneliği paylaşmasını engellemesine olanak tanır. the 2019 yılında tanıtılan Apple, App Store’da bulunan her uygulama için abonelik paylaşabileceklerine inandırarak müşterileri bu konuda şeffaf olmamakla ve yanıltmakla suçluyor. “[The] Dava, “abonelik tabanlı uygulamaların büyük çoğunluğunun” aile paylaşımını desteklediğini iddia ediyor.

Ayrıca Apple’ın, Aile Paylaşımını desteklemeyen bazı abonelik tabanlı uygulamaların açılış sayfalarına reklam yerleştirdiği de iddia ediliyor. Bunun, “milyonlarca müşterinin” Aile Paylaşımı abonelikleriyle bu uygulamalara erişebileceklerini düşünerek abonelik tabanlı uygulamalar indirmelerine yol açtığını söyleyen kendisi, desteklemeyen uygulamalara örnek olarak YouTube Red ve Brainwell adlı bir bulmaca oyununu gösteriyor. özel dosyalarını paylaşıyorlar. Aile üyeleriyle abonelikler.

Apple’ın sahip olduğu Yanlış bir şey yaptığını reddetti ve yalnızca jürili duruşmayla ilgili olası maliyetlerden kaçınmak için davayı çözmeyi kabul etti. Şirket, Engadget’tan gelen yorum talebine yanıt vermedi.

READ  Kral Charles'ın merhum Kraliçe'nin bir arkadaşı için satın aldığı ev