Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Pokémon TCG Pocket, uzun süredir devam eden Pokémon kart hatasını düzeltti

Pokémon TCG Pocket, uzun süredir devam eden Pokémon kart hatasını düzeltti

En son Pokémon Presents'ta oyuncuların güçlendirici paketler açmasına, kart toplamasına ve oyunun basitleştirilmiş bir versiyonunu oynamasına olanak tanıyan Pokémon Trading Card Game Pocket adlı yeni bir oyun duyuruldu. Yeni fragmanda gösterilen kartlar tam olarak gerçek Pokémon kartlarına benzese de önemli bir fark var: Kartın arkası nihayet onarıldı.

Herhangi bir Amerikan Pokemon kartının arka tasarımına baktığınızda Poké Topunun yanlış taraftan açıldığını fark edeceksiniz. Düğmenin topun kırmızı üst yarısına bağlanması gerekiyordu, ancak Pokemon kartlarında durum tam tersi. Ancak Pokémon TCG Pocket'te Poké Ball'un kilidi artık olması gerektiği gibi açılıyor.

ABD Pokémon kartı solda arkada, Pokémon TCG Pocket ise sağda.

2019'da bu söz sosyal medyada viral oldu Kullanıcı X TAHK0 aptal hakkında bir gönderi paylaştı. Yıllar boyunca kartı sayısız kez görmesine rağmen çoğu insan bunu hiç fark etmemiş gibi görünüyor. TAHK0, hatanın neden oluştuğuna dair spekülasyon yaparak şunu yazdı: “Poke Ball'lar, düğmenin yerleşiminin değişmesinden, nasıl açıldıklarının farklı olmasına ve üstlerinin beyaz olarak tasvir edilmesine kadar her şeyin dahil olduğu birçok erken varyasyondan geçti.” İlk Poké Ball tasarımının aslında kartın arkasında olduğu gibi açılmış olması mümkündür, ancak tasarım sonunda tersine değiştirildiğinde, yazdırmadan önce kartın arka tarafında güncellemeyi unuttular ve öyle kaldı bu güne kadar.

İşin tuhafı bu, Amerika'dakinden farklı bir tasarıma sahip olan Pokémon arka kartının Japonca versiyonunun hikayesi değil. TAHK0'ın başlığında belirttiği gibi, Japon kartındaki hata 2000'li yılların başında düzeltildi. ABD sürümü için de neden düzeltilmediği herkesin tahminidir. Her iki tasarımı da içeren bir set premium kart olarak kabul edileceğinden, turnuvanın meşruiyetini sağlamak için tüm Pokemon kartlarını aynı tutmak istemiş olabilirler.

Gerçek Pokémon kartının arka planı yansıtılmış halde kalırken, Pokémon TCG Pocket bize düzeltilmiş versiyonun nasıl göründüğünü gösteriyor. Yeni yineleme, Amerikan ve Japon tasarımlarının bir karışımı gibi görünüyor. Amerikan versiyonunun dönen arka planına, merkezi Poké Topuna ve Japon versiyonunun farklı renklerine sahiptir.

READ  EVO 2024 kadrosu açıklandı: Mortal Kombat 1 ve Tekken 8 ilk kez sahneye çıkıyor ve bir klasik geri dönüyor

Pokémon kartı sırtının yeni ve düzeltilmiş tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Başlamanın bir hata olduğunu fark ettiniz mi? Yorumlarda bunu itiraf edin.