Mayıs 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Portal görüntüsü Mars’taki yaşam teorilerine ilham veriyor

Portal görüntüsü Mars'taki yaşam teorilerine ilham veriyor

Cennete giden bir merdiven değil – Mars’ta bir kapı.

NASA’nın Merak gezgini tarafından 7 Mayıs’ta yakalanan, simetrik, elle oyulmuş bir Mars portalı gibi görünen bir görüntü, Kızıl Gezegen’de kozmik bir spekülasyon, komplo teorileri ve akıllı yaşam hayallerini ateşledi.

“Eğer tam olarak yakınlaştırırsanız, Matt Damon’ın kapı aralığında çömelmiş olduğunu görebilirsiniz.” işaretlendi Reddit’teki bilge adam.

Aslında, “Bu sadece bir kayadaki iki kırık arasındaki boşluk”, Mars Bilim Laboratuvarı Projesi Bilim Adamı Ashwin Vasavada Teknoloji sitesi Gizmodo’ya anlattı Cuma günü, “Eski kum tepelerinden oluşan bir alanda dolaşıyorduk” diye ekledi. Bu kum tepeleri çağlar boyunca birbirine yapışarak kayalık çıkıntılar oluştururken, bataklık zamanla gezegenin yüzeyinin farklı görüntülerini ortaya çıkarır.

Giriş, küçük Marslılar tarafından oyulmuş olabilir: Vasavada, kaya kırığının sadece bir ayak yüksekliğinde olduğunu söyledi.

Debbie Downer’ın açıklaması Mars söylentilerini hafifletmedi.

Bir komplo teorisyeni, “Peki ya sadece birkaç santim olsaydı? Ustalarımızın gerçekte ne büyüklükte olacağını nasıl bilebiliriz?” Yayılmış reddit’te.

“Sanırım burada sahip olduğumuz şey [is] Ya orta parçanın çıkarıldığı iki dikey kırık ya da bir dikey kırık ve bloklar biraz uzaklaştı, ”dedi Vasavada.

Gezegen Kapısı, uzay meraklılarının Mars’ta gördüğü uzun bir tanıdık nesneler listesinin en sonuncusu. Manzaralarının önceki görüntüleri, kaşık, sincap, kamp ateşi ve elbiseli kadın görüntülerini ortaya çıkardı. Gizmodo Raporları.

READ  Boeing Starliner ilk kez Uluslararası Uzay İstasyonuna yanaştı