Mayıs 28, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Üzgünüm, NASA Mars’a gizli bir giriş bulamadı

Bu hikayenin bir parçası Mars’a hoş geldinizkızıl gezegeni keşfeden serimiz.

Ne isterim biliyor musun? Mars’ta uzaylı yaşamının kesin kanıtı. Bana yeraltı sığınaklarında yaşayan bir uzaylı uygarlığı olan dokunaçlı canavarları verin. Bilim kurgu fantezilerimi gerçeğe dönüştürün. NASA’nın Kızıl Gezegendeki garip bir kaya oluşumunun yakın tarihli Curiosity gezici görüntüsü, bazı ilginç spekülasyonlara yol açtı, ancak bu, uzaylı faaliyetinin kanıtı değil. Darat.

Goofy Mars kayaları benim için hayatın baharatı ve bu eğlenceli. salı günü denk geldim Tartışma Reddi kaldırıldığından beri Mars tepesinin kenarındaki girişe benzer oyuğa neyin sebep olmuş olabileceğini soruyor. Görünüm bir dizi geliyor Curiosity’nin direğe monte edilmiş kamerası tarafından çekilen ham fotoğraflar 7 Mayıs’ta.

Curiosity’den Mars’ın mozaik görünümü “Giriş”i bağlama oturtuyor.

NASA/JPL-Caltech/MSSS/Kırmızı Daire, Amanda Koser/CNET

UFO debunker ilginç UFO Manzaranın daha geniş bir görünümünü paylaşarak “gizli yeraltı tüneli girişi” gibi görünen bir fotoğraf çekin. “Bütün mozaiğin bir parçası olarak bağlam içinde izlerken, bir kayadaki o küçük noktayı, o kaya yüzeyinin her yerinde bloklar, kırıklar, diğer şekiller ve diğer erozyon özellikleriyle görebiliriz.” Çarşamba günü UFO of Interest’te tweetlendi.

Mars resimleri aldatıcı olabilir. alışılmamış aşınma Kayalar bir balık gibi görünebilir. Arkadan aydınlatmalı bir uçurum gibi görünebilir Yüzüne bir bakış. Kırpılmış fotoğraflar ve yakınlaştırılmış görünümler, küçük özelliklerin büyük görünmesini sağlayabilir. Gölgeler farklı bir açıdan düşerse “giriş” tamamen farkedilmeyebilir.

Bu, Mars’ta garip şekilli kayalar ve manzara özellikleri bulma sevincini caydırmak için değil. kesinlikle eğlenmeliyiz popo çatlakları Ve Zen Bahçeleri Ve tuhaf yaylar. Ama belki de en büyülü şey, Gale Krateri’nin etrafında dönen ve başka bir dünyadan görüntüleri geri getiren tekerlekli bir robotumuz olması.

READ  Güneş sisteminin başlangıcındaki istikrarsızlık - gizemli 'Gezegen 9' için çıkarımlar